en
en
Kontakt

Polska promowana na kongresie Ecsite 2024 w Lublanie

Poland Convention Bureau bierze udział i współorganizuje stoisko promocyjne na kongresie Ecsite 2024 w Lublanie w dn. 5-8 czerwca br. Działania prowadzone są w ramach promocji Polski, Warszawy i Centrum Nauki Kopernik jako gospodarzy Ecsite 2025 wyadarzenia The European Network of Science Centres and Museums. Kongres odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2025 r. w Warszawie.

ECSITE-Warszawa-Polska-Centrum-Nauki-Kopernik-2024-stoisko-w-lublanie.png

O Ecsite

Ecsite (European Network of Science Centres and Museums), łącząc organizacje i profesjonalistów z dziedziny nauki, ma ogromny wpływ na promowanie zaangażowania społecznego w nauce na świecie. Wydarzenie co roku zrzesza 1000 pracowników europejskich i światowych ośrodków nauki, muzeów oraz mediów związanych z turystyką kulturową oraz rozwojem  nauki.

W 2023 roku na konferencji (Valetta, Malta) reprezentowanych było 49 krajów z 6 kontynentów, co czyni konferencję Ecsite prawdziwie globalnym wydarzeniem. Więcej o cyklicznych wydarzeniach Ecsite.


ECSITE-Warszawa-POlska-Centrum-Nauki-Kopernik-2025.png

Promocja Polski na konferencji

Nasza promocja ma na celu pokazanie lokalnej współpracy, którą oferuje Polska jako kraj z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, dostępny komunikacyjnie, a także innowacyjny z bogatą kulturą i tradycją. Na stoisku są rozdawane produkty regionalne, a pod koniec konferencji w dn. 8 czerwca odbędzie się oficjalne przedstawienie miasta gospodarza ECSITE 2025 i zaproszenie do Polski.

ECSITE-lublana-POlska-stoisko-slowienia-konferencja-polandcvb.jpg

Warto podkreślić, iż w konferencji uczestniczą przedstwiciele centrów nauki z całej Polski, w tym:

  • Centrum Morskie w Szczecine
  • Hevelianum z Gdańska
  • Centeum Nauki i Techniki EC1 z Łodzi
  • Centrum Nauki Experyment w Gdyni
  • Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon - otwarcie pod koniec czerwca 2024!
  • Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis, które ma powstać w Wasilkowie k. Białegostoku. Władze placówki zakładają, że otwarta zostanie pod koniec 2027 roku.

polskie-centra-nauki-lublana-polska-ecsite-2025-warszawa.jpg

POT wspierało pozyskanie konferencji dla Warszawy od 2023 roku, poprzez listy wsparcia oraz współorganizację wizyty studyjnej w stolicy Polski dla delegacji Ecsite, która decydowała o przyznaniu wydarzenia.

Konferencja Ecsite 2025 w Warszawie

Podczas konferencji Ecsite 2025 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Polska Organizacja Turystyczna będzie miała możliwość organizacji strefy regionów.

2025-ecsite-warsaw-copernicus-science-congress.jpg

Do góry