en
en
Kontakt

Polska jedzie na targi IMEX America 2023 - ruszyła akwizycja zgłoszeń

Targi IMEX America w Las Vegas w amerykańskim stanie Nevada to od ponad 10 lat jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu spotkań, które każdego roku gromadzi tysiące uczestników z całego świata. W targach już po raz 9 wezmą udział również przedstawiciele branży z Polski, którzy już teraz mogą zgłosić chęć partycypacji w Polskim Stoisku Narodowym. Akwizycję zgłoszeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna.

Polska jedzie na targi IMEX America 2023 - ruszyła akwizycja zgłoszeń

Targi IMEX America to jedno z najważniejszych światowych wydarzeń, przeznaczona wyłącznie dla branży przemysłu spotkań, która spotyka się promując swoje produkty, destynacje oraz poszukując nowych partnerów  i inspiracji do organizacji spotkań i wydarzeń. Do tej pory Polska wystąpiła na targach IMEX America 8 razy.

IMEX America 2022 wzięło udział 12 000 osób, w tym ponad 4000 buyersów. Frekwencja podczas IMEX22 była o 45 proc.  większa w porównaniu z rokiem poprzednim, głównie dzięki złagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu. Co ciekawe 40 proc. powracających wystawców wynajęło większą przestrzeń stoiska w porównaniu z poprzednią edycją targów.

Nasze tegoroczne wystąpienie będzie wsparte digitalową kampanią oraz po raz pierwszy poza Europą – muzycznymi porankami. Wierzę, że mamy wiele do zaoferowania. Rynek hotelowy w Polsce wciąż rośnie, powstają nowe hotele z zapleczem konferencyjnym w dużych miastach, wprowadzane są nowe międzynarodowe marki, takie jak Autograph Collection, Nobu czy Mövenpick. Inwestorzy wysyłają w ten sposób głośną deklarację, że Polska pozostaje bezpiecznym i obiecującym kierunkiem. Obecnie w naszym kraju działa 1576 przedsiębiorstw należących do firm amerykańskich, które zainwestowały 26 mld USD, a ich aktywa szacowane są na blisko 59 mld USD. Wartość inwestycji firm amerykańskich w Polsce odpowiada 4,1% polskiego PKB. Doskonałym przykładem jest ogłoszenie firmy Intel z kwietnia 2023 r. dotyczące inwestycji w zakład integracji i testowania półprzewodników. Inicjatywa ta jest największą inwestycją zagraniczną w historii Polski o zawrotnej wartości 4,6 mld USD. Co więcej, plejada wybitnych firm informatycznych, w tym Google, Microsoft, Nvidia i Dell Technologies, również zdecydowała się skierować swoje inwestycje do naszego kraju, który stał się bezkonkurencyjnie liderem Europy Środkowej. Stanowi to niezwykłą szansę dla polskiej branży MICE – powiedział Marcin Różycki, wiceprezes POT.

2023-imex-america-logo.png

Tegoroczne targi IMEX America w Las Vegas będą ponownie realizowane w formie stacjonarnej, która sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów. Polskiemu wystąpieniu towarzyszyć będą dodatkowe działania:

  • kampania Poland. More than you expected - chcemy utrwalać wizerunek Polski jako kraju przede wszystkim bezpiecznego, przyjaznego i gościnnego, z bogatym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, z nowoczesnym zapleczem infrastrukturalnym oraz profesjonalną i świadomą światowych trendów branżą spotkań. W tym celu w czwartym kwartale 2023 roku wykorzystamy wyselekcjonowane media branżowe w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kampania ma wspierać działania na targach IMEX America oraz IBTM World w Barcelonie i docierać do konkretnego odbiorcy.
  • marketing sensoryczny - w części targowej Bayside E, dokładnie tam, gdzie zatrzymują się taksówki i odjeżdżają autobusy dla hosted buyers oraz znajdują się stoiska z poranną kawą, zaaranżujemy ścianę graficzną 10 x 8 stóp (ok. 6 m kw.) i przestrzeń pod organizację porannych koncertów tzw. Musical Mornings, podczas których będziemy zapraszać do odwiedzin stoiska polskiego.  
  • promocja na stoisku miast kongresowych (wg. rankingu ICCA i UIA), w tym: Warszawa z tytułem European Best Destination 2023, obiekty UNESCO, spoty

Pierwszym krokiem w celu rejestracji na wydarzenie jest zapoznanie się z dokumentem „Zasady uczestnictwa w Polskich Stoiskach Narodowych” organizowanych na międzynarodowych targach turystycznych i przemysłu spotkań obowiązujące od 16 maja 2022 roku oraz wypełnienie wstępnego zgłoszenia.

Na podstawie niniejszego zgłoszenia POT dokona oceny kryteriów udziału Wystawcy, a następnie przygotuje odpowiednią umowę udział w targach IMEX America 2023.

Podpisane zgłoszenia prosimy odsyłać skanem na adres mailowy: aneta.ksiazek@pot.gov.pl w terminie do 31.08.2023.

Wystawca, który nie spełni wymaganych warunków udziału lub nie dostanie się ze względu na brak miejsc zostanie poinformowany o tym fakcie pisemnie, drogą mailową.

Szczegóły dotyczące rejestracji na IMEX America 2023 znajdują się w załącznikach:

Dodatkowe informacje o targach:

Do góry