en
en
Kontakt

Polska branża na MICE by Melody 2022 w Niemczech

W dniach 31 sierpnia i 1 września br. w Dusseldorfie oraz Monachium odbyły się warsztaty, w ramach których już drugi raz Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau wspierana lokalnie przez ZOPOT w Berlinie wraz z polskimi wystawcami zaprezentowały polska ofertę dla przemysłu spotkań.

Od wielu lat rynek niemiecki należy do najważniejszych rynków generujących zagraniczny ruch turystyczny w Polsce. Szacuje się, iż przed pandemią około 10 proc. przyjazdów Niemców do Polski to podróże w celach biznesowych.

Przemysł spotkań jest jedną z tych branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. Niemiecka turystyka wyjazdowa wróci do pełni sił do 2024 roku - wynika z danych firmy analitycznej Global Data przekazanych w ramach najnowszego raportu "Germany Source Tourism Insight, 2022 Update". Pandemia COVID-19 wywarła ogromny wpływ na międzynarodowe podróże z Niemiec. Turystyka wyjazdowa skurczyła się do ułamka tego, co było w 2019 roku, odnotowując 64,5% spadek rok do roku ze 116,1 mln podróżnych w 2019 roku do 41,2 mln w 2020 roku. W miarę znoszenia ograniczeń i odbudowy zaufania, prognozy na rok 2022 i kolejne lata są znacznie bardziej optymistyczne. To ożywienie będzie wielkim impulsem, ponieważ Niemcy są ważnym rynkiem źródłowym na scenie globalnej.

MICE by Melody to wydarzenie przeznaczone wyłącznie dla międzynarodowy wystawców, gdzie grupą docelową są niemieckojęzyczni planiści wydarzeń, którzy organizują wydarzenia międzynarodowe. O tym jak bardzo takie wystąpienia są potrzebne świadczy fakt, że większość z rozmówców nigdy nie była w Polsce.

Do udziału w warsztatach z polskiej strony zostali zaproszeni: convention bureaux, profesjonalni organizatorzy kongresów (PCO), oraz profesjonalni organizatorzy podróży motywacyjnych (DMC). Wystawcy przyjmowani byli na podstawie zgłoszeń oraz pozytywnej weryfikacji kryteriów udziału Wystawcy przez POT.

W ramach roadshow w Niemczech wraz z Poland Convention Bureau POT prezentowali się:

  • Gdańsk Convention Bureau
  • Jan-Pol DMC Poland
  • Mazurkas DMC Poland
  • Poznań Convention Bureau

Organizatorem warsztatów MICE by Melody jest agencja marketingowa i komunikacyjna PeC-Kommunikation założona w 2010 roku, z siedzibą w Hamburgu, a od 2012 roku zajmująca się wyłącznie marketingiem MICE. Warsztaty MICE by Melody przeznaczone są wyłącznie dla międzynarodowy wystawców, gdzie grupą docelową są niemieckojęzyczni planiści wydarzeń, którzy organizują wydarzenia międzynarodowe.

Dodatkowo w ramach wystąpienia prowadzona jest promocja online, która wynika z umowy z PeC-Kommunikation, który prowadzi portal branżowy www.miceboard.com

Przygotowała: Aneta Książek

Do góry