en
en
Kontakt

Otwarcie Centrum Nauki Kopernik

CNK5.11.2010 w Warszawie zostanie otwarty pierwszy moduł Centrum Nauki Kopernik – największy w Polsce ośrodek kultury działający głównie w obszarze edukacji nieformalnej i komunikacji naukowej. W nowoczesnym budynku, zlokalizowanym w centrum Warszawy nad Wisłą, 13 km od portu lotniczego, w pobliżu planowanej stacji drugiej linii metra, poza interaktywnymi wystawami i planetarium znajdzie się również centrum konferencyjne.
Urozmaiceniem konferencji i kongresów będą: wizyty w interdyscyplinarnych galeriach wystawy stałej, udział w warsztatach i pokazach naukowych, czy multimedialnych prezentacjach w planetarium. Park Odkrywców –  oryginalny ogród znajdujący się na dachu budynku – może stać się doskonałym miejscem dla organizacji spotkań pokonferencyjnych.

Budynek Centrum Nauki Kopernik został wybudowany przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W tym roku do użytku publiczności oddane będzie blisko 400 eksponatów. Eksponaty są zaprojektowane w taki sposób, aby ich obsługa była intuicyjna, a dołączony opis dostarczał podstawowej wiedzy na dany temat. Na terenie każdej galerii znajdują się animatorzy, którzy czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem gości i w razie potrzeby pomagają w eksperymentach.

W przyszłym roku planowane jest otwarcie pozostałych części Centrum – drugiego modułu, profesjonalnego centrum konferencyjnego, a także Planetarium.
CNK   CNK1   CNK2
CNK3   CNK4   CNK5
Do góry