en
en

Największa europejska konferencja politologów odbędzie się we Wrocławiu

Na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się 13. edycja Konferencji Generalnej ECPR, w której biorą udział politolodzy i naukowcy zajmujący się badaniami w obszarze nauk społecznych. European Consortium for Political Research to największa tego typu konferencja w Europie.

2492_WROC_Uniwersytet_KK_HR.jpg

W dniach 4-7 września br. Uniwersytet Wrocławski będzie gospodarzem  międzynarodowej konferencji dla przedstawicieli nauk o polityce oraz nauk społecznych. Zbliżająca się Konferencja Generalna ECPR będzie 13. edycją tego największego, dorocznego spotkania politologów i socjologów w Europie. Organizatorzy przedsięwzięcia zaplanowali bogaty program akademicki, a także wystąpienia plenarne. Uczestnicy konferencji wezmą udział również w warsztatach, podczas których  dyskutować będą na bieżące tematy z zakresu nauk społecznych.

European Consortium for Political Research to największe spotkanie politologów i socjologów, w którym bierze udział ponad 2000 naukowców z całego świata. Podczas kilkudniowej konferencji odbędzie się blisko 500 panelów tematycznych, realizowanych w 70 sekcjach. Organizatorzy konferencji ECPR podkreślają, że program wydarzenia obejmuje szeroki zakres nauk politycznych.

Największym walorem konferencji jest wysoki poziom dyskusji akademickiej, a także wykłady plenarne prowadzone przez światowej sławy ekspertów. Harmonogram konferencji ECPR zakłada również część mniej oficjalną, dzięki której naukowcy będą mogli dyskutować w kuluarach. Konferencja na Uniwersytecie Wrocławskim będzie również okazją do poznania walorów miasta, a w szczególności jego zabytkowej części. Wykład inaugurujący konferencję zaplanowano w Narodowym Forum Muzyki.

Szczegóły dotyczące harmonogramu konferencji oraz rejestracji można znaleźć na stronie internetowej organizatora European Consortium for Political Research.

Fot. Licencja POT

Do góry