en
en

MSWiA podpisało umowę na organizację Konferencji Regionalnej Interpolu w Katowicach

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Kozłowski podpisał umowę na organizację Konferencji Regionalnej Interpolu w Katowicach. Obrady będą miały miejsce w dniach 29-31 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

katowice duże.jpg

Podczas corocznej Konferencji Szefów Krajowych Biur Interpolu, odbywającej się we francuskim Lyonie, wiceminister MSWiA Krzysztof Kozłowski podpisał umowę na organizację prestiżowego wydarzenia. Na mocy porozumienia zawartego między Rządem RP a Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnej Interpol ustalono, że w dniach 29-31 maja br. w Katowicach odbędzie się Konferencja Regionalna Interpolu. Wezmą w niej udział przedstawiciele prawie 200 państw partycypujących w pracach międzynarodowej policji.

Polska będzie gospodarzem prestiżowego wydarzenia po raz drugi w historii. Pierwsza tego typu konferencja w naszym kraju odbyła się 23 lata temu. Wiceszef MSWiA Krzysztof Kozłowski podkreślił, że ma nadzieję na to, że wydarzenie „będzie kolejnym krokiem na drodze do jeszcze bezpieczniejszej Europy”. Konferencja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Europejska Konferencja Regionalna Interpolu jest corocznym spotkaniem gremium decyzyjnego, ważnym dla państw członkowskich Interpolu regionu europejskiego. Spotkanie służy m.in. prezentowaniu problemów związanych z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, proponowaniu konkretnych rozwiązań tych problemów oraz zatwierdzaniu planów i programów wspólnych działań.

 

Źródło: MSWiA

Do góry