en
en
Kontakt

Lokalny Klub Ambasadorów Kongresów został zawiązany w Łodzi

Inauguracja kolejnego lokalnego Klubu Ambasadora Kongresów odbyła się w Łodzi w dniu 26 października 2023 roku. Wspólne porozumienie o współpracy zostało podpisane przez Łódzką Organizację Turystyczną, w ramach której działa Łódź Convention Bureau, Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. To już piąty lokalny Klub działający w Polsce.

Lokalny Klub Ambasadorów Kongresów w Łodzi AKP SKKP

Na spotkanie, które odbyło się w jednej z najnowszych przestrzeni restauracyjno-eventowych Manuarte w Łodzi, zaproszeni zostali przedstawiciele świata akademickiego, potencjalni Ambasadorzy Kongresów. Podczas wydarzenia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy organizatorami Programu oraz lokalną organizacją turystyczną.

Bardzo się cieszę, że przy Łódzkiej Organizacji Turystycznej powstał Łódzki Klub Ambasadorów Kongresów Polskich, będący częścią większej, ogólnopolskiej całości. – powiedział Tomasz Koralewski, Prezes Zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej - Współpraca pomiędzy sygnatariuszami oraz członkami Klubu jest kluczowa przy pozyskiwaniu wydarzeń naukowych do Łodzi. Zachęcam jednocześnie przedstawicieli łódzkiego środowiska naukowego, sportowego, kulturalnego i politycznego działających aktywnie na niwie międzynarodowych stowarzyszeń do włączenia się do naszego programu w myśl zasady RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Wasze kontakty, zbudowane relacje oraz wiedza merytoryczna są nieocenione. Natomiast w sprawach organizacyjnych, związanych z pozyskiwaniem wydarzeń do Łodzi, możemy jako Łódzka Organizacja Turystyczna i działające w naszych strukturach Łódź Convention Bureau bezpłatnie pomóc.

tomasz koralewski lodz convention bureau.jpg

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych gości przez gospodarzy oraz Paulę Fanderowską, Prezeskę SKKP oraz Anetę Książek, Kierownik Poland Convention Bureau POT. Przybliżone zostały korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca i przynależność do klubu.

Aneta Książek, odnosząc się do miejsca, jego tradycji, powiedziała:

- Pozwolę sobie zacytować myśl z „Ziemi obiecanej”: ja nie mam nic, ona nie ma nic, on nie ma nic, ale razem możemy zbudować wiele. I to Państwo, osoby które maja odpowiednie kontakty oraz doświadczenie, zasoby mogą budować markę Łodzi, wspólnie pozyskując nowe wydarzenia dla miasta.

akp-lodz-convention-bureau-lodzki-klub-ambasadorow-kongresow-polandcvb-02.jpg

akp-lodz-convention-bureau-lodzki-klub-ambasadorow-kongresow-polandcvb-2.jpg

Podpisanie porozumienia o współpracy. W Łodzi istnieje wiele instytucji kultury i nauki (m.in. Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi), które mogą być aktywnie zaangażowane w promocję miasta oraz pozyskiwanie prestiżowych wydarzeń.

akp-lodzki-klub-ambasadorow-kongresow-polandcvb-podpisanie-porozumienia-01.jpg

akp-lodzki-klub-ambasadorow-kongresow-polandcvb-podpisanie-porozumienia-02.jpg

akp-lodzki-klub-ambasadorow-kongresow-polandcvb-podpisanie-porozumienia-03.jpg

akp-lodzki-klub-ambasadorow-kongresow-polandcvb-podpisanie-porozumienia-04.jpg

Uczestnicy spotkania mogli zwiedzić Manuarte (wyjątkowy interdyscyplinarny koncept taneczny, eventowy i gastronomiczny w sercu Łodzi), był także czas do networkingu.

Polecamy również strony internetowe:

Kluby Ambasadora Kongresów w polskich miastach

Kluby Ambasadora Kongresów to projekt współpracy z miejskimi convention bureau, wspierający naukowców i profesjonalistów w zdobywaniu międzynarodowych konferencji. Lokalne kluby gromadzą ekspertów z różnych dziedzin, współpracują z convention bureau i organizatorami kongresów, promując Polskę jako atrakcyjne miejsce dla turystyki biznesowej. Program oferuje wsparcie merytoryczne, spotkania informacyjne i networking, a także inspirację i wymianę wiedzy. Kluby Ambasadora Kongresów działają obecnie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, oraz już w Łodzi, przy wsparciu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Polskiej Organizacji Turystycznej, samorządów i przedstawicieli branży przemysłu spotkań. Dodatkowe informacje również w artykule na naszej stronie Program AKP

Do góry