en
en

Kongres Selectair zawitał do Polski

Belgijska branża turystyczna stawia na Warszawę. W stolicy Polski odbył się kongres Selectair - spotkanie stowarzyszenia 100 niezależnych biur podróży z Belgii. Partnerami Selectair 2018 były Polska Organizacja Turystyczna oraz PLL LOT.

Selectair2018.jpg

W hotelu Sofitel od 4 do 7 października odbywał się kongres Selectair, czyli spotkanie stowarzyszenia 100 niezależnych biur podróży z Belgii. Tym razem belgijscy touroperatorzy  wybrali na cel swojej podróży Warszawę. Poprzednie edycje kongresu odbyły się kolejno w Chorwacji i Niemczech. Selectair to szansa dla Polski na zwiększenie sprzedaży naszych produktów turystycznych wśród turystów belgijskich. W kongresie wzięło udział 85 osób.

Celem kongresów Selectair, organizowanych w różnych miejscach na świecie, jest zapoznanie agentów z potencjałem i ofertą turystyczną wybranej destynacji. Dzięki działaniom Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli, tegoroczny kongres udało się zorganizować właśnie w Warszawie. Jego celem jest realne zwiększenie sprzedaży wyjazdów z Belgii do Polski w nadchodzących latach.

Przedstawiciele Selectair zwiedzali Warszawę na różne sposoby: poprzez grę miejską i wycieczki tematyczne – Food Tour, Beer Tour i Bike Tour. Największą popularnością cieszyła się przejażdżka rowerowa po Warszawie – zdecydowało się na nią aż 2/3 grupy, co potwierdza potencjał turystyki rowerowej i jej promocji na terenie Beneluksu. Pierwszego dnia goście wysłuchali koncertu chopinowskiego. Belgowie zakończyli swój pobyt w Warszawie zwiedzaniem Muzeum Polskiej Wódki.

Ważnym punktem programu były także warsztaty z lokalną branżą, które odbyły się w piątek, 5 października. Swój udział zgłosiło 17 firm rekomendowanych przez Polską Organizację Turystyczną i Warszawską Organizację Turystyczną, które specjalizują się w kompleksowej organizacji przyjazdów grupowych, obsłudze kongresów oraz podróży motywacyjnych po Polsce. Warsztat branżowy z przedstawicielami polskiej branży przygotował zespół Poland Convention Bureau POT.

Wśród gości z Belgii znajdowali się głównie agenci, którzy stanowią samodzielne organizacje turystyczne. Oprócz tego obecni byli także przedstawiciele największych touroperatorów tacy jak TUI, Imagine czy specjalizująca się w objazdach po Europie (i Polsce) Transeurope. Na kongres zaproszeni zostali też przedstawiciele belgijskiej prasy branżowej, m.in. redaktor naczelny „Travel Magazine”, największego wydawnictwa na rynku. Uczestnicy kongresu byli bardzo zadowoleni z wizyty. Selectair już zaproponował POT organizację podróży studyjnej dla swoich członków w nadchodzącym roku. Celem podróży będzie pokazanie innych atrakcji turystycznych Polski. Dokładny program zostanie opracowany w nadchodzących miesiącach. 

Selectair (https://selectair.be/) to stowarzyszenie 100 niezależnych biur podróży z Belgii, a w szczególności z Flandrii, zajmujących się głównie turystyką wypoczynkową. Biura te sprzedają gotowe produkty,  ale także realizują własne pakiety. Selectair nie jest zależny od żadnego z tourperatorów działających na belgijskim rynku, co daje jego członkom możliwość sprzedaży własnych programów i produktów.

Partnerami kongresu Selectair 2018 były Polska Organizacja Turystyczna oraz PLL LOT. Narodowy przewoźnik codziennie obsługuje połączenia lotnicze z Warszawy do Belgii. Za realizację kongresu Selectair w Warszawie odpowiadała firma Mazurkas, posiadająca certyfikat rekomendacji Polskiej Organizacji Turystycznej, wybrana przez Selectair w drodze konkursu ofert.

Do góry