en
en

Kongres Impact’18 w Krakowie

13 i 14 czerwca 2018 w Krakowie odbędzie się kongres Impact ’18 – najważniejsze wydarzenie dotyczące przyszłości cyfrowej gospodarki dla biznesu, nauki i administracji.

Impact'18_Sophie2.jpg

Do Krakowa przyjadą eksperci zajmujący się wykorzystaniem sztucznej inteligencji w gospodarce. Głos zabierze również Sophia - humanoidalny robot obdarzony sztuczną inteligencją.

Sophia została stworzona 3 lata temu w Hongkongu, przez firmę Hanson Robotics. Półtora roku później wzięła udział w obradach ONZ, w 2017 roku, jako pierwszy robot na świecie, otrzymała obywatelstwo Arabii Saudyjskiej, była również bohaterką okładki brazylijskiego Elle. W czerwcu br. po raz pierwszy Sophia przyjedzie do Polski.

Przyszłość Sophii i jej podobnych robotów budzi wielkie emocje, nie tylko z powodu jej ludzkich zachowań, ale także wzrostu tempa zainteresowania wykorzystaniem sztucznej inteligencji w gospodarce. Naukowcy szacują, że za niespełna 50 lat roboty przejmą większość prostych i automatycznych zadań, które dziś wykonują ludzie. Analitycy przewidują, że w najbliższym czasie sprzedaż systemów opartych na sztucznej inteligencji sięgnie 800 mln dol. To cztery razy więcej niż rok wcześniej.

Spotkanie z Sophie w Krakowie podczas kongresu Impact'18 będzie okazją dla ekspertów na znalezienie odpowiedzi na pytanie jak sztuczna inteligencja wpłynie na rozwój biotechnologii, rynku finansowego czy miast, a także ich mieszkańców? Bo liczby pokazują, że potencjał wykorzystania sztucznej inteligencji jest ogromny.

Więcej informacji na stronie kongresu

Do góry