en
en
Kontakt

Konferencja Women in Travel Summit w Gdańsku

Jedno z najważniejszych wydarzeń podróżniczych po dwóch latach przerwy, w końcu się odbyło! Między 7. a 9. października Gdańsk zamienił się w stolicę (kobiecych) podróży.

wits.jpg

WITS, czyli Women in Travel Summit – to wydarzenie skupiające dziesiątki kobiet z całego świata, których działalność jest związana z podróżami. W konferencji wzięli udział:

  • twórcy kontentu, działający w mediach społecznościowych;
  • blogerki;
  • przedstawicielki mediów;
  • osoby prowadzące własną działalność gospodarczą związaną z podróżami.


Między 7. a 9. października uczestniczki wydarzenia, przy wsparciu Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz Gdansk Convention Bureau miały okazję do kompleksowego poznania Gdańska: od ludzi, którzy go tworzą, przez lokalne przysmaki, atrakcje turystyczne, po różnego rodzaju doświadczenia, które lepiej pozwolą zrozumieć to miasto. To było kilka wspaniałych dni pełnych inspiracji, współpracy i wymiany doświadczeń. Blisko 80 podróżniczek z całego świata poznało i zachwyciło się Gdańskiem.

Poza budowaniem doświadczenia miasta, proponowane w ramach WITS wydarzenia pomogły w pogłębieniu wiedzy w zakresie promocji swojej działalności, poprzez praktyczne porady i wskazówki. Eksperci podpowiedzieli jak:

  • tworzyć bogatszy, bardziej wartościowy kontent;
  • inspirować i wpływać na odbiorców tworzonych treści;
  • lepiej docierać do swojej społeczności.

Poruszone były także tematy dotyczące przyszłości przemysłu podróży; zagrożeń i korzyści, które mogą wpłynąć na ruch turystyczny w poszczególnych częściach świata.

Coś więcej niż konferencja

WITS Global Activation to wydarzenie wykraczające poza pojęcie konferencji. Jest ono stworzone z myślą o twórcach internetowych, działających w branży turystycznej i podróżniczej. Jego celem jest odpowiedź na potrzeby i wątpliwości przedstawicieli tej branży. Przy okazji dostarczenia konkretnych narzędzi oraz informacji, uczestnicy mogą zdobyć know-how oraz doświadczyć miasta, w którym się znajdują. Zdobytą wiedzę mogą wykorzystać przy tworzeniu podróżniczego kontentu w przyszłości.

Inicjatywa została stworzona przez kobiety, z myślą o wszystkich. Gromadzi osoby z branży podróżniczej oraz turystycznej, które wykorzystują internet do promocji swojej działalności, budując społeczności. To miejsce dyskusji o przyszłości przemysłu turystycznego, innowacji i technologicznych rozwiązań a także miejsce, które pomaga w budowie dynamicznej sieci kontaktów oraz konkretyzuje podróżniczy networking.

Do góry