en
en
Kontakt

Kolejne spotkanie dla Polski

2W dniu 3 czerwca 2011 roku w Warszawie odbyła się wizyta studyjna przedstawicielki CFA Institute z Londynu.
Instytut CFA został założony w 1962 r. i posiada obecnie 4 biura: w Charlottesville w USA (główna siedziba), w Hong Kongu, Nowym Jorku oraz w Londynie.

To obecnie największa globalna organizacja typu not-for-profit, która zrzesza profesjonalistów z branży inwestycyjnej (ok. 100.000 członków). Celem Instytutu jest rozwój i promocja najwyższych standardów branżowych, w tym etycznych
i edukacyjnych wśród osób mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Dwa razy do roku Instytut CFA, synchroniczne w różnych częściach świata, przeprowadza egzaminy umożliwiające pozyskanie dyplomu CFA (Chartered Financial Analyst - dyplomowany analityk finansowy). Dyplom CFA to doskonale rozpoznawana i bardzo prestiżowa światowa marka. Jest jak paszport dający przepustkę do światowej elity branży inwestycyjnej.

W sobotę, 4 czerwca na całym świecie do egzaminu CFA podeszło 144 tyś kandydatów z 162 krajów. Wśród zdających egzamin znalazło się 1 250 osób, które swój 6 godzinny egzamin odbyło w Warszawie.

Kolejny egzamin CFA ma odbyć się w Warszawie w czerwcu 2012. Na jego potrzeby przedstawicielka Instytutu CFA wizytowała Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska oraz Warszawskie Centrum EXPO XXI.

Poland Convention Bureau zabiega o pozyskanie kolejnych wydarzeń organizowanych przez Instytut CFA.

 

 

Do góry