en
en
Kontakt

Już 12 września rusza Kongres Nowej Mobilności

Ponad 1000 międzynarodowych ekspertów branży motoryzacyjnej i transportowej, naukowców, przedstawicieli firm technologicznych i energetycznych, startupów oraz unijni i polscy decydenci wezmą udział w Kongresie Nowej Mobilności 2022, największej konferencji branżowej w tej części Europy w całości poświęconej tematom z sektora elektromobilności i zrównoważonego transportu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Elektromobilność w Polsce. Co dalej?”. Odpowiedzi na to pytanie padną w dniach 12-14 września w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

09.jpg

12 września 2022 r. rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności 2022, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź. III edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem, „E-Mobility in Poland. What’s next?”. Skupia się na takich ścieżkach tematycznych jak: tytułowe E-Mobility in Poland, What’s next?, Polish Battery Day, CEE GTI Summit, Fleet Forum, Hydrogen Forum oraz Power of community.

III edycja Kongresu Nowej Mobilności odbędzie się w okresie przełomowym dla całej branży e-mobility. Z jednej strony cały sektor motoryzacyjny zmaga się z szeregiem wyzwań takich jak zaburzenia łańcuchów dostaw czy rosnące ceny surowców, z drugiej tempo elektryfikacji cały czas przyspiesza i będzie przyspieszać m.in. dzięki takim inicjatywom jak projekt AFIR czy też zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych, który wejdzie w życie w UE już od 2035 r. W tych specyficznych okolicznościach KNM po raz kolejny stanie się unikalnym forum wymiany idei oraz najlepszych praktyk, które pozwolą na przyspieszenie rozwoju nowej mobilności w Polsce – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

Już wiadomo, że udział w trzydniowej konferencji weźmie ponad 200 prelegentów, 500 ekspertów i praktyków rynku zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie. Tegoroczny Kongres to także 81 merytorycznych spotkań, 5 ścieżek tematycznych, 10 premier, 50 wystawców oraz 3 nagrody dla liderów e-mobility. Wszystko to na 3500 m2 powierzchni EC1 Łódź – Miasto Kultury.

W ubiegłym roku KNM przyciągnął ponad tysiąc uczestników, w tym 176 przedstawicieli samorządów. Tegoroczna edycja KNM ponownie odbędzie się w Łodzi, mieście innowacji, które jako jedne z 4 polskich metropolii, na 100 wyróżnionych w ramach całej UE, zakwalifikowało się do programu UE „Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta”. Jako trzecie największe miasto w Polsce potwierdzamy swoją pozycję wśród aglomeracji realizujących realne działania na rzecz poprawy jakości powietrza i życia oraz dekarbonizacji. Zachęcam do dołączenia do grona uczestników KNM 2022, a tym samym udziału w inauguracji Europejskiego Tygodnia Mobilności w Łodzi – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Jeden z bloków tematycznych Kongresu zostanie w całości poświęcony przyszłości sektora bateryjnego, czyli obszaru, w którym Polska zajmuje czołową pozycję w Europie. Międzynarodowi eksperci będą dyskutować m.in. na temat wsparcia projektów inwestycyjnuych w całym łańcuchu badawczo-rozwojowym i produkcyjnym oraz podnoszeniu kwalifikacji polskich przedsiębiorstw i kadr pracowników. Nie zabraknie również tematu drogowego transportu ciężkiego, którego liderem w Europie jest Polska, co wymaga podjęcia aktywnych i kompleksowych działań sprzyjających jego elektryfikacji i rozbudowy infrastruktury ładowania. Poruszone zostaną też zagadnienia dotyczące ostatnich zmian dotyczących stref czystego transportu oraz ich funkcjonowania. Obszernie omówione zostaną również kwestie związane z efektywnym wdrażaniem samochodów elektrycznych do firmowych flot.

Kongres Nowej Mobilności 2021 odbędzie się w dniach 12-14 września w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Równolegle z nim odbędą się wydarzenia towarzyszące: Polish Battery Day 2.0, CEE Green Transport Initiativ Summit, KNM Fleet Forum oraz KNM Hydrogen Forum – poświęcone najważniejszym wyzwaniom sektora, w tym m.in. roli Polski w światowym i europejskim łańcuchu dostaw baterii li-ion, popularyzacji technologii wodorowych ogniw paliwowych w transporcie czy kwestiom związanym z masową elektryfikacją firmowych flot. Kongres stanie się unikatowym na skalę europejską spotkaniem, miejscem wymiany idei i wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie merytorycznym. KNM2022 to również oficjalny wstęp do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Szczegółowy program oraz rejestracja: kongresnowejmobilnosci.pl

Do góry