en
en
Kontakt

ICCA przyjedzie do Polski

ICCA_praga1_4W dniach 10 – 12.06.2010 w Pradze odbyła się konferencja edukacyjna International Congress and Convention Association Central European Chapter Meeting, podczas której Polskę reprezontowali przedstawiciele z Gdańsk Convention Bureau i Convention Bureau of Poland.
Konferencja w Pradze była zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się wydarzeniami biznesowymi takimi jak: kongresy, konferencje, podróże motywacyjne, spotkania specjalne. Zasadą konferencji jest zbieranie w jednym miejscu planistów i dostawców usług, którzy zabiegają o aktywny rozwój branży spotkań. Uczestnikami konferencji byli członkowie ICCA z międzynarodowych stowarzyszeń, przedstawiciele globalnych korporacji, branży turystycznej, agencji turystycznych, przewoźników, hotelarzy, profesjonalnych organizatorów kongresów, narodowych organizacji turystycznych i centrów konferencyjnych, mediów branżowych.
W konferencji wzięło udział ponad 40 osób, które w ciągu dwóch dni uczestniczyły w sesjach edukacyjnych. Najważniejsze z nich dotyczyły m.in. takich zagadnień jak: pozyskiwanie kongresów medycznych dla destynacji, technologie konferencyjne, trendy w organizacji spotkań biznesowych, nowe technologie w obsłudze spotkań czy zwrot z inwestycji.

W 2011 konferencja odbędzie się w Gdańsku. Do wszystkich uczestników tegorocznej konferencji Anna Górska, reprezentująca Gdańsk Convention Bureau wystosowała osobiste zaproszenie do Gdańska podczas prezentacji kończącej International Congress and Convention Association Central European Chapter Meeting.
 
Przy okazji konferencji ICCA w Pradze warto wspomnieć o statystykach dotyczących Polski, opublikowanych w najnowszym Raporcie ICCA (ICCA Statistics Report International Association Meetings Market). W publikacji z maja 2010 roku obejmującej analizę za 2009 rok Polska zajęła 29. pozycję ze 103. spotkaniami stowarzyszeń. Polska została sklasyfikowana wspólnie z Tajlandią, która osiągnęła podobny wynik. Najlepszą pozycję wśród polskich miast zajęła Warszawa, plasując się wspólnie z Glasgow (Szkocja) na 49 pozycji na świecie z 32 spotkaniami stowarzyszeń, które odbyły się na jej terenie w 2009 roku.
 
ICCA_praga1_2  ICCA_praga1  ICCA_praga1_3
Do góry