en
en
Kontakt

Czas muzeów w Krakowie

Czas_muzeow_216 – 18.09.2010 w Krakowie odbyła się konferencja „Czas muzeów – spotkaj żywą historię”. Konferencja była częścią projektu „Produkt muzealny w wybranych miastach świata – promocja szlaków muzeów w Europie”, do którego Kraków przystąpił już w 2009 roku. W ramach projektu 6 krakowskich, tematycznych szlaków: „Hity Krakowskich Muzeów”, „Sztuka Młodej Polski”, „Szlak Nauki i Wiedzy”, „Szlak Kultury Żydowskiej”, „Życie Dawniej”, „Zamki w Małopolsce” oraz „Muzea – Oferta dla biznesu” – zostanie zaprezentowana w 10 miastach europejskich.

Prelegentami konferencji byli m.in. przedstawiciele The United Nations World Tourism Organisation, European Cities Marketing oraz przedstawiciele europejskich miast. Dla uczestników konferencja była doskonałą okazją do skonfrontowania zaprezentowanej oferty muzealnej Krakowa.

Podczas spotkania odbyły się także obrady panelowe i warsztaty branżowe z udziałem touroperatorów, planistów spotkań, przedstawicieli muzeów i Profesjonalnych Organizatorów Kongresów, poświęcone sposobom prezentowania i promocji zbiorów muzealnych na przykładzie Krakowa oraz miast uczestniczących w konferencji. Została również przedstawiona oferta muzeów w zakresie turystyki biznesowej. Warsztaty pozwoliły na nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy uczestnikami spotkania.

Wielką atrakcją było zapoznanie się z najnowszym krakowskim szlakiem turystycznym pod płytą Rynku Głównego - jednego z największych podziemnych muzeum w Europie (6 tys. m2 powierzchni) z nowoczesną multimedialną ekspozycją prezentującą średniowieczny Kraków, z jego starymi domami, kramami, wodociągami, a nawet grobami.
Czas_muzeow_4   Czas_muzeow_3   Czas_muzeow_5
Czas_muzeow_6   Czas_muzeow_7   Czas_muzeow
Do góry