en
en
Kontakt

Convention bureaux promują regiony na Forum Branży Eventowej w Warszawie

7. edycja Forum Branży Eventowej odbyła się 18 stycznia w Warszawie. To pierwsze wydarzenie w tym roku dla przedstawicieli przemysłu spotkań. 43 ekspertów, 130 wystawców i 2000 uczestników. Konferencje, rozmowy, wystąpienia oraz polskie convention bureaux – to wszystko w warszawskim EXPO XXI.

forum-branzy-eventowej-warszawa-expo-xxi.jpg

Warszawskie Forum Branży Eventowej było świetną okazją do spotkania się z osobami związanymi z organizacją wydarzeń z całej Polski. W tym roku podczas FBE wyraźnie dało się zauważyć tendencję wzrostową w przemyśle spotkań i wydarzeń i związaną z tym powracającą popularność eventów w działaniach przedsiębiorstw. Wystarczy porównać statystyki, z ostatnią edycją FBE, zorganizowaną rok temu, zaraz po pandemicznej przerwie. Tym razem w Expo XXI Warszawa pojawiło się o ponad pół tysiąca więcej gości, swoje oferty zaprezentowało też o ok. 30 proc. więcej wystawców. Spotkanie 18 stycznia zwieńczyła Gala Elfy SBE (Stowarzyszenie Branży Eventowej).

Convention biura w Warszawie

Do warszawskiego EXPO XXI przyjechali członkowie agencji eventowych, marketingowych i incentive travel, pijarowcy, wedding planerzy oraz przedstawiciele polskich convention bureaux oraz członkowie stowarzyszenia ICCA. Swoje stoiska wystawiły:

Łódź Convention Bureau po raz piąty zorganizowało łódzkie stoisko na Forum Branży Eventowej w Warszawie. Jak co roku, firmy i instytucje zrzeszone w Łódzkiej Organizacji Turystycznej, działające w szeroko rozumianym przemyśle spotkań, zostały zaproszone do wystawienia się w łódzkiej strefie. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym setki spotkań i rozmów biznesowych odbytych przez wystawców z łódzkiego, którymi w tym roku byli: Seven Event Group, Orientarium ZOO Łódź, Fabryka Wełny Hotel & SPA, Lim8. Warto wspomnieć, że było to też pierwsze wydarzenie, podczas którego Łódź promowała się w nowej szacie graficznej nawiązującej do aktualnej identyfikacji wizualnej miasta z okazji tegorocznych 600. urodzin Łodzi!

lodz-convention-bureau-forum-branzy-eventowej-fbe.jpgNa stoisku Convention Bureau - Wrocław przedstawicielki biura prezentowały eventową ofertę Wrocławia razem z partnerami Tarczyński Arena Wrocław i Event Zoone. Delegacja G2A Arena z Rzeszowa (członek ICCA) odwiedziła Forum Branży Eventowej w EXPO XXI Warszawa i na stoisku wymieniała doświadczenia oraz nawiązywała kontakty z plannerami eventów.

Silesia Convention Bureau oficjalnie zadebiutowało na pierwszym wydarzeniu targowym. Śląskie convention bureau było jednym z wystawców, na którym zaprezentowało ofertę turystyki biznesowej całego regionu. Stoisko odwiedziło wielu gości, którzy byli zainteresowani działalnością i możliwościami jakie oferuje Śląsk event plannerom.

Również przestawiciele Poland Convention Bureau wzięli aktywny udział w Forum Branży Eventowej prowadząc rozmowy z partnerami biznesowymi.

Podsumowanie FBE

O czym mówi się teraz w branży MICE? Jak organizatorzy eventów radzą sobie z sytuacją po pandemii? Czy organizacja wydarzeń jest nadal na topie? Na te pytania można znaleźć odpowiedź w filmie podsumowującym imprezę targową w EXPO XXI.

;

– Coraz bardziej optymistyczne nastroje w branży znalazły poza tym odzwierciedlenie w bardzo efektownej prezentacji wystawców. Ekspozycje były okazałe i przyciągały uwagę, a poziom kreatywności prezentujących się dostawców był bezprecedensowy. Trendem zdecydowanie są fotobudki i kąciki Insta w nowej odsłonie, niezwykle przyciągające uwagę rozwiązania mutimedialne oraz kąciki DIY. Eventy w 2023 roku powinny być dynamiczne, kolorowe i pełne błysku albo ekologiczne i prorozwojowe. O dużym zainteresowaniu organizacją wydarzeń świadczy nie tylko wysoka frekwencja, ale także bardzo konkretne zapytania i rozmowy, którymi cieszyły się przedstawiające swoją ofertę firmy – powiedziała magazynowi THINK MICE Agnieszka Huszczyńska, CEO Evential, organizatorka FBE.

Nie masz czasu czytać relelacji z wydarzenia? Obejrzyj minutowy filmik na TikToku podsumowujący FBE.

@callmejaro 🤩 Events Industry Forum in Warsaw, Poland 🇵🇱 FBE 2023 to największe spotkanie ludzi związanych z realizacją wydarzeń, bogaty program merytoryczny i 129 wystawców. Na dwóch scenach aż 43 ekspertów. W wydarzeniu rokrocznie biorą udział agencje eventowe, agencje marketingowe, agencje PR, klienci końcowi, agencje incentive travel, wedding plannerzy. Eventy są kluczowe dla działań wizerunkowych i sprzedażowych przedsiębiorstw i miejscowości. Nie do przecenienia jest także ich rola w integrowaniu i motywowaniu zespołów. Dlatego Forum Branży Eventowej to punkt obowiązkowy każdego marketingowca, HR’owca, zakupowca, PR'owca oraz oczywiście profesjonalistów z branży incentive i agencji eventowych. Forum towarzyszy strefa ekspozycyjna, w której prezentują się wyselekcjonowani dostawcy branży MICE. #miceindustry #eventsplanner #events #targi #warszawa #warsaw #forumbranżyeventowej #destinationpoland #poland @tiktok_poland @pan_buzka #wydarzenia #warsawexpo #fbe @insta_warszawa @nowawarszawa #tiktokpolska #party #eventtech #eventprofs #eventprofspl #thinkmice #polandcvb @polandcvb #eventmarketing #meetingplanner #discoverwarsaw ♬ dance(256762) - TimTaj

Co to jest Forum Branży Eventowej

W wydarzeniu Forum Branży Eventowej rokrocznie biorą udział agencje eventowe, agencje marketingowe, agencje PR, klienci końcowi, agencje incentive travel, wedding plannerzy. Eventy są kluczowe dla działań wizerunkowych i sprzedażowych przedsiębiorstw i miejscowości. Nie do przecenienia jest także ich rola w integrowaniu i motywowaniu zespołów. Czy warto wziąć udział tych targach branży vventowej jako wystawca? Czy warto szukać partnerów i inspiracji do planowanych wydarzeń? Forum Branży Eventowej to punkt obowiązkowy każdego marketingowca, HR’owca, zakupowca, PR'owca oraz oczywiście profesjonalistów z branży incentive i agencji eventowych.

Misją organizatorów FBE jest przedstawienie eventu jako jednorodnego elementu komunikacji z klientami, pracownikami oraz innymi interesariuszami przedsiębiorstwa. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele agencji eventowych, działających w branży motywacyjnej, marketingu, public relations, plannerzy ślubów oraz klienci końcowi tj. reprezentanci firm, korporacji i stowarzyszeń. Forum towarzyszy strefa ekspozycyjna, w której prezentują się wyselekcjonowani dostawcy branży MICE oraz strefa edukacyjna.

Do góry