en
en

ZOPOT Wiedeń promował Polskę w Szwajcarii

W Zurychu-Oerlikon, w nowoczesnej Hali Stage One odbyła się 26 października kolejna, czwarta edycja warsztatów branżowych Swiss Travel Day. Organizatorem imprezy jest Primus Verlag AG z Zurychu, a Polskę reprezentował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu.

Swiss-Travel-Day.jpg

Warsztaty zorganizowane w bieżącym roku, w nowej lokalizacji, przyciągnęły prawie 1,6 tys. uczestników, którzy mogli zapoznać się z ofertami prezentowanymi przez 90 wystawców. W ramach imprezy, obok warsztatów, przygotowano szereg wykładów i seminariów poświęconych problemom turystyki światowej.

W trakcie trwania TTW odbyły się również imprezy Swiss Travel Summit i Swiss Travel Awards. W warsztatach brali udział reprezentanci branży turystycznej z niemieckojęzycznej Szwajcarii. Zarówno studenci szkół turystycznych, jak również kadra kierownicza największych biur turystycznych i touroperatorów. Dla przedstawicieli mediów zorganizowano konferencję prasową, na której omawiano problemy związane z rozwojem turystyki masowej na świecie.

Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu Włodzimierz Szeląg, biorący udział w warsztatach, prezentował swoim rozmówcom możliwości współpracy z polską branżą turystyczną. Zwracał między innymi uwagę na główne kierunki promocji Polskiej Organizacji Turystycznej w 2018 roku.

Dla klientów przygotowaliśmy specjalne materiały informacyjne na temat turystyki miejskiej i kulturowej, jak i aktywnej.

Stoisko przygotowane przez wiedeński ZOPOT cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i zaowocowało nawiązaniem wielu nowych i ciekawych kontaktów biznesowych. Dyrektor Szeląg przeprowadził rozmowy z przedstawicielami szkół turystycznych na temat organizacji specjalnych prezentacji o Polsce i jej atrakcjach turystycznych dla uczniów i studentów tych placówek.

Nasze stoisko odwiedziły m.in. dwie zorganizowane grupy (Hosted - VIP Gäste) przedstawicieli szwajcarskich biur podróży, dla których przygotowano specjalne pakiety z materiałami i upominkami.

W rozmowie z organizatorami TTW zgłosiliśmy nasze zainteresowanie udziałem, z rozszerzonym programem, w przyszłorocznej edycji, która odbędzie się w dniu 28 października 2018 r. Obok uczestnictwa na stoisku reprezentantów polskiej branży turystycznej ZOPOT Wiedeń zgłosi się, jako uczestnik seminarium prezentującego najlepsze atrakcje turystyczne Polski.

Do góry