en
en
Kontakt

ZOPOT w Tokio i PLL LOT na warsztatach branżowych JATA

30 sierpnia 2023 roku Japońskie Stowarzyszenie Biur Podróży (JATA) zorganizowało warsztaty skierowane do branży turystycznej. Tym razem nabywcami były główne japońskie biura podróży, a sprzedającymi linie lotnicze oraz zagraniczne organizacje turystyczne. Warto podkreślić, że na tym wydarzeniu Polskę reprezentowali przedstawiciele ZOPOT w Tokio i PLL LOT.

JATA.jpg

Podczas tych spotkań ZOPOT w Tokio zaprezentował nasze bogactwo przyrody i dziedzictwa kulturowego. W obliczu obecnych tendencji unikania zagranicznych podróży, szczególnie do Europy i USA z powodu słabego jena, podkreśliliśmy, że Polska nadal pozostaje przyjaznym krajem, oferującym wysokiej jakości usługi w rozsądnych cenach.

Biorąc pod uwagę obawy japońskich touroperatorów związane z wojną na Ukrainie, starano się przekazać aktualną sytuację, czego najlepszym przykładem była podróż prasowa na Śląsk i do Małopolski. Przez to można było podkreślić, że na terenie Polski panuje spokój, a turyści chętnie wybierają Polskę jako cel wyjazdowy.

Co więcej, przedstawiono propozycję dostarczenia broszur informacyjnych o Polsce dla gości biur podróży. Jako dodatkową atrakcję, zaproponowano podstawki z tradycyjnym wzorem łowickim, z kodem QR na odwrocie i adresem URL poland.travel. Nasza oferta została entuzjastycznie przyjęta przez wszystkie biura podróży, ponieważ coraz więcej NTO rezygnuje z materiałów drukowanych w ramach oszczędności budżetu. W japońskim rynku nadal ceni się materiały drukowane, co jest charakterystyczne dla tego kraju. Na zakończenie spotkania doszło do wymiany kontaktów z kierownictwem JATA, co może zaowocować w przyszłości.

Do góry