en
en
Kontakt

ZOPOT w Pekinie zorganizował świąteczne warsztaty kulinarne

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie sprowadził prawdziwie polską, świąteczną atmosferę w samo centrum Pekinu. We współpracy z Ambasadą RP w Pekinie oraz Polskim Instytutem zorganizowano cykl warsztatów o tematyce bożonarodzeniowej z pieczeniem i dekorowaniem pierników w roli głównej.

AAA2742.JPG

W prawdziwie zimowej atmosferze – w dniu warsztatów nawet pogoda zrobiła się świąteczna i w Pekinie spadł śnieg – uczestnicy pod okiem cukiernika, mogli zaznajomić się z tradycją wypieku toruńskich pierników, poznać legendę o powstaniu słynnych Katarzynek oraz przygotować własne ciasteczka.  Pierwsza część warsztatów przeznaczona była dla najmłodszych. Dzieci po raz pierwszy mogły przygotować i posmakować polskich pierników. W drugiej części spotkania udział wzięli studenci polonistyki z pekińskich uniwersytetów, którzy łączyli przyjemne z pożytecznym i w trakcie przygotowywania pierników, uczyli się także trudnych polskich przedrostków. Wieczorem na warsztaty zaproszono blogerów kulinarnych i podróżniczych, którzy – oprócz naszych słodkości – mogli dodatkowo spróbować tradycyjnych świątecznych dań polskich.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i były doskonałą okazją do przybliżenia chińskiej publiczności polskiej kultury i tradycji.

W czasach, gdy podróże zagraniczne są ograniczone tego rodzaju eventy stanowią namiastkę realnego kontaktu z kulturą odległych państw. Dają one możliwość, nie tylko powiększenia swojej wiedzy o Polsce, ale również poczucia świątecznej atmosfery naszego kraju. Ciepłe przyjęcie wydarzenia pokazuje niegasnące wśród mieszkańców Chin zainteresowanie doświadczaniem kultur z całego świata, w tym również z Polski.

Do góry