en
en

Zespół rosyjskich filmowców na Warmii i Mazurach

W sierpniu  w województwie warmińsko-mazurskim zespół filmowców stacji telewizyjnej Piervyj TVCH, kręcił materiał filmowy do programu turystycznego Karta Mira, o największych atrakcjach turystycznych regionu.

Karta Mira.jpg

Ekipa twórców programu kanału podróżniczego Teleputieshestvija przebywała na Warmii i Mazurach z inicjatywy moskiewskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej współpracującego z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną, miastami Giżycko, Olsztyn i Elbląg i innymi partnerami z regionu. 

Na treść filmu o Warmii i Mazurach  złożą się atrakcje miasta Giżycka, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Elbląga, wydarzenie Mazury Air Show, wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, pokazy rycerskie na zamku w Rynie, prezentacja fragmentu ponadregionalnego  szlaku rowerowego Green Velo oraz unikatowych na skalę europejską pochylni Kanału Elbląskiego, najdłuższego kanału żeglownego w Polsce. Część filmu, interesująca miłośników jeździectwa, poświęcona zostanie Mazurom w siodle. Autorzy filmu jeden z wiodących wątków, koncentrują wokół walorów regionalnej kuchni, będącej istotnym elementem każdej wyprawy turystycznej.  

Widzowie kanału Teleputieshestvija będą mieli okazję obejrzeć 26-minutowy film we wrześniu i październiku. W jesiennej ramówce zaplanowano 40 powtórzeń jego emisji. Będą je zapowiadać 30-sekundowe zwiastuny w liczbie sześciuset, nadawane nie tylko w paśmie podróżniczym, ale również w innych kanałach.

Petersburski Pierwyj TVCH jest nadawcą dwunastu popularnych w Rosji kanałów tematycznych. Dociera do odbiorców w Rosji, krajach nadbałtyckich, Białorusi, Ukrainie, Gruzji, Armenii,  Kazachstanie i Kirgistanie. Teleputieshestvija ma prawie 4,5 mln odbiorców, wśród których przeważają aktywni zawodowo, średniozamożni, młodzi widzowie.

 

 

 

 

 

Do góry