en
en

Zaproszenie dla Polski na Global Tourism Economy Forum

Podczas targów Fitur w Madrycie odbyło się spotkanie przedstawicieli POT: Barbary Tutak, dyrektor Departamentu Instrumentów Marketingowych oraz Agaty Witosławskiej, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Madrycie z Pansy Ho, sekretarz generalną i wice prezydent Global Tourism Economy Forum. Pansy Ho będąca także wiceszefową Chińskiej Izby Turystyki gościła na polskim stoisku narodowym i zaprosiła Polskę do udziału w Forum.

Global Tourism Economy Forum po raz pierwszy zorganizowano w Macao w 2012 roku. Od tego czasu ministrowie oraz wpływowi liderzy biznesu turystycznego i ekonomicznego z całego świata spotykają się żeby wymienić informacje, podzielić się pomysłami i dyskutować o zrównoważonym rozwoju przemysłu turystycznego na świecie.

Kolejna edycja Forum odbędzie się 16-17 października w 2017 roku. W ostatniej edycji udział wzięło ponad 1800 uczestników, głównie z Chin. Na przestrzeni tych kilku lat kiedy organizowane jest Forum w plenarnych sesjach wzięli udział ministrowie m.in z takich krajów jak: Argentyna, Kolumbia, Chorwacja, Francja, Węgry, Iran, Kazachstan, Wlk. Brytania czy Wietnam.

Patronem medialnym wydarzenia będzie China Daily, a relacje z obrad i sesji spotkań przeprowadzi telewizja CNN. Pansy Ho do udziału w wydarzeniu przekonywać będzie także przedstawicieli Węgier i pozostałych 15 krajów Centralno-Wschodniej Europy (CEEC). Propozycja udziału skierowana do krajów CEEC dotyczy organizacji panelu poświęconego prezentacji kierunku turystycznego jakim są kraje Europy Środkowej.

 

Do góry