en
en

XX Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II

Prezes POT objął patronatem XX Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II. Impreza odbędzie się  7-9 czerwca br. na terenie gminy Czorsztyn w sołectwie Sromowce Niżne. Współorganizatorem tegorocznej edycji Zlotu jest Kolejowy Klub Wodny KKW-29, Urząd Gminy Czorsztyn, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich oraz biuro Zlotu. Tradycyjnie uczestnikami Zlotu jest młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów, średnich oraz studenci. Liczną grupę uczestników stanowią turyści wykwalifikowani z całego kraju oraz szczególnie wyróżniane przez organizatorów liczne rodziny.

Biwak Zlotu znajdzie się w przepięknym miejscu w Sromowcach Niżnych nad Dunajcem. Z biwaku wiodą trasy zarówno piesze, kajakowe jak i rowerowe zaplanowane przez organizatorów. Trasy wiodą również po terenach Słowackich Pienin. Biwak w Sromowcach jest wyposażony w sanitariaty, miejsca do przeprowadzenia konkurencji sprawnościowych oraz palenia ogniska przy którym odbędzie się konkurs piosenki turystycznej oraz występ kapeli regionalnej.

Generalnie grupy młodzieży dojeżdżają wynajętymi autokarami a indywidualnie po dojechaniu do Krościenka N/Dunajcem, kursuje autobus do Sromowiec Niżnych. Zasięg krajowy, w kilku edycjach Zlotu udział brały grupy turystów ze Słowacji. XX edycja Zlotu odbędzie się w kategoriach turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej.

Do pobrania: Folder 2017

Więcej informacji: www.zlotjp2.pl

Do góry