en
en

Wystawa "UNESCO w Polsce" w tournée po Francji

"Polska, obiekty wpisane na listę UNESCO" - taki tytuł nosi wystawa fotograficzna, przygotowa przez Zagraniczny Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu, w ramach promocji 41 sesji Komitetu UNESCO. Sesja odbyła się w Krakowie w lipcu tego roku.

Wystawa składa się z 18 plansz i prezentuje polskie wpisy na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z nowym piętnastym już obiektem - kompleksem kopalń w Tarnowskich Górach. Po pierwszej prezentacji w Paryżu, która miała miejsce w ramach Światowego Salonu Turystyki w marcu 2017 (120 000 osób zwiedzających), rozpoczęła swoje tournée po Francji.

Wystawa była pokazywna, między innymi w Lyonie, podczas Święta Konsularnego, gdzie obejrzało ją około 20 000 osób. Aktualnie, dzięki długoletniej już współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaźni Francusko-Polskiej, a ZOPOT w Paryżu, wystawa znajduje się od 4 sierpnia w Bretanii, w słynnym mieście Quimper, gdzie można ją oglądać w salonach merostwa do 25 sierpnia.

Wystawa w Bretanii, zainaugurowana przez zastępcę mera Quimper, André Guénégan, cieszy sie dużym powodzeniem, które zostało zauważone i odnotowane w lokalnej prasie w Le Télégramme i największym dzienniku regionalnmy we Francji Ouest-France. Następnym etapem w Bretani będzie miejscowość Plougonvelin, w okolicach Brestu, gdzie zostanie zaprezentowana od 8 do 29 września.

Po Bretanii wystawa pojedzie do południowo-zachodniej Francji w rejon Tuluzy, do miejscowość St Jory. Dzięki staraniom innego stowarzyszenia i gościnności merostwa St Jory.

Do góry