en
en

“Wygraj weekend w Krakowie” na Zoover

Pod koniec stycznia 2017 roku oficjalnie ogłoszono wspaniałą wiadomość dla Krakowa – po raz czwarty konsumenci korzystający z holenderskiego portalu Zoover przyznali grodowi Kraka pierwsze miejsce w kategorii “Najlepsze Europejskie City Trip”, z najwyższą jak do tej pory punktacją 9,1.

Aby wykorzystać promocyjnie ten sprzyjający moment a z drugiej strony podziękować biorącym udział w głosowaniu, Zagraniczny Ośrodek POT w Amsterdamie wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa zorganizował ekspresowy konkurs. Nagrodą był pobyt w Krakowie dla osoby, która najlepiej uzasadni dlaczego chce odwiedzić stolicę Małopolski. Promocję akcji zapewnił newsletter Zoovera, który liczy 280 000 odbiorców. Konkurs promowany był poprzez post na FB, pod którym wszyscy chętni mogli powalczyć o główną nagrodę. Akcja “Wygraj weekend w Krakowie” dotarła łącznie do 343.000 osób.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem Holendrów: aż 488 osób próbowało twórczo swoich sił. Najładniej o Krakowie napisała pani Elke Coenen: “Moja 11-letnia córka mówi, że chciałaby już zacząć podróżować a ja bardzo cenię Kraków za atmosferę miasta, które czeka na odkrycie. Chciałabym aby spróbowała pysznych polskich pierogów, aby wywarła na niej wrażenie opowieść o smoku na Wzgórzu Wawelskim, by zagłębiła się w uroczą atmosferę uliczek żydowskiego Kazimierza i aby doświadczyła jak odkrywcze może być poznanie nowego miasta”. Gratulujemy pani Elke pierwszej nagrody i życzymy jej wraz z córką pełnego wrażeń pobytu w stolicy Małopolski!

Do góry