en
en

Współpraca ośrodka POT w Austrii ze Styrią

2 marca br. na zamku Steinz w Styrii odbyła się uroczystość nominowania nowego Konsula Honorowego RP w Styrii. Ambasador RP w Austrii Artur Lorkowski wręczył nominację Manfredowi Kaniz, który zastąpi dotyczasowego Konsula dr. Gerolda Ortnera. W czasie uroczystości, w której wzięło udział ponad trzystu prominentnych gości, w tym Landeshauptmann Hermann Schutzenhofer dr. Gerold Ortner podsumował swoją 18 letnią działalność i życzył swojemu następcy kolejnych udanych lat w promowaniu Polski i rozwijaniu stosunków gospodarczych ze Styrią.

5852 dni trwająca kadencja ustępującego Konsula była bardzo mocno związana z działalnością ZO POT w Wiedniu. Nasz Ośrodek zorganizował w ramach współpracy 16 podróży prasowych w wyniku, których powstało ponad 350 artykułów prasowych, 12 podróży VIP dla reprezentantów sytryjskiego rządu i przedstawicieli kręgów gospodarczych i kulturalnych ze Styrii, stoiska narodowe na targach Ferien w Grazu, stoiska informacyjne przy okazji licznych imprez promocyjnych takich jak koncerty, wystawy, warsztaty robocze. Włodzimierz Szeląg, dyrektor Ośrodka wręczył ustępującemu Konsulowi Honorowemu specjalny dyplom za zasługi w promocji atrakcji turystycznych naszego kraju.

Na zdjęciu od lewej: Hermann Schutzenhofer, Manfredow Kainz, Gerold Ortner, Artur  Lorkowski

W czasie pobytu w Steinz dyrektor Włodzimierz Szeląg przeprowadził rozmowy z władzami regionalnej organizacji turystycznej Sud- Weststeiermark. Tematem rozmowy z Prezesem Thomasem Brandnerem były możliwości dalszego rozwoju współpracy pomiędzy naszymi organizacjami. W maju br. reprezentanci tego regionu słynącego przede wszystkim ze wspaniałych win, specjalnej rasy koni Lipizianer i przepięknych terenów dla turystyki wiejskiej i aktywnej, wezmą udział w targach turystycznych w Opolu. Delegację styryjską na targach będzie wspierał nowy Konsul Honorowy Pan Manfred Kainz. ZO POT Wiedeń zorganizuje z tej okazji podróż prasową do Opola dla styryjskich dziennikarzy.

3 marca 2017 r. odbyła się prezentacja nowej platformy komunikacji internetowej zorganizowanej przez wydawnictwo turystyczne Traveller. TRAVELBRUNO to nowa forma prezentacji i promocji atrakcji turystycznych na rynku austriackim skierowana do odbiorcy indywidualnego. Dzięki współpracy z nowym medium uzyskujemy możliwość docierania z informacjami przede wszystkim do młodego odbiorcy zainteresowanego specjalnymi ofertami turystycznymi ze świata. Platforma będzie prowadzona przez wyspecjalizowanych, certyfikowanych przez zarządzającego blogerów, fotografików i specjalistów reprezentujących poszczególne atrakcyjne destynacje. W prezentacji nowego medium, która odbyła się w Ośrodku Kultury Czech w Wiedniu uczestniczyło ponad 50 reprezentantów z branży turystycznej. www.travelbruno.at

Do góry