en
en

Wspólne działania to lepszy efekt

Wspólne działania promocyjne w Szwajcarii były tematem spotkania dyrektorów Ośrodków z Corps Touristique Austria pracujących również na rynku Szwajcarskim. Narada odbyła się 21 lutego i wzięli w niej udział przedstawiciele Belgii, Czech, Jordanii, Tunezji i Polski.

Polskę reprezentował Włodzimierz Szeląg, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Austrii.

Efektem rozmów będzie już w marcu br. na dworcu głównym w Zurychu  impreza „Freisein 2017 – Freizeit- und Reiseshow”, na której będzie także pod hasłem „CheckinPoland” prezentacja Polski. Jej wiodącym tematem będą Mazury i szlak rowerowy Euro Velo. Przewidziany jest również występ na estradzie grupy folklorystycznej Lasowiacy z Wintertuhr. Zaś 19 września 2017 r. w Zurychu zostanie zorganizowana wspólna konferencja prasowa dla szwajcarskich mediów. Konferencja połączona będzie z krótką prezentacją krajów uczestniczących. Obok wyżej wymienionych udział wezmą przedstawiciele Grecji i Chorwacji.

Kolejne działania zaplanowane przez Zagraniczny Ośrodek POT w Austrii to między innymi prezentacja Polski dla korpusu oficerskiego ze sztabu armii austriackiej. W spotkaniu, które odbędzie się w dniu 27 kwietnia br. uczestniczyć będzie Ambasador RP w Austrii Pan Artur Lorkowski attaché militarny RP Pułkownik Adam Stępień oraz członkowie zarządu Towarzystwa. ZO POT Wiedeń przygotuje specjalną prezentację multimedialną na temat atrakcji turystycznych Polski  „1050 Jahre Polen – eine der alteste Kulturnationen”  a także degustację kuchni polskiej.

W czerwcu br. odbędzie się  „Europatag der Jugend – Europa deine Welt” - impreza przybliżająca młodzieży z wiedeńskich szkół ideę i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. Głównym motywem tegorocznej edycji będzie  system organizacji praktyk studenckich w ramach programu Erasmus. ZO POT w Wiedniu w ramach spotkania przygotuje prezentację nt. Polski i jej potenacjale turystycznym ale także w konteksćie wiodącego tematu imprezy.

 

 

 

Do góry