en
en

Wrocław z nagrodą European Best Destination 2018

Ponad 41 tys. głosów otrzymała stolica Dolnego Śląska w międzynarodowym konkursie na najlepszą Europejską Destynację 2018 roku. Wrocław w zmaganiach z innymi europejskimi miastami wspierała aktywnie Polska Organizacja Turystyczna i jej zagraniczne ośrodki.

ebd_wroclaw_2018.jpg

Głosy ze 146 krajów sprawiły, że Wrocław otrzymał w międzynarodowym konkursie prestiżowy tytuł  European Best Destination 2018. W sumie na stolicę Dolnego Śląska oddano ponad 41 tys. spośród 320 tys. głosów. Wrocław wyprzedził m.in. hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewską Rygę, czy też Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż.

- Zwycięstwo Wrocławia w tak prestiżowym konkursie pokazuje, że skuteczna promocja naszych walorów turystycznych przynosi efekty. Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury czy wydarzenia takie jak World Games 2017 przełożyły się na większą rozpoznawalność stolicy Dolnego Śląska oraz zwiększyły zainteresowanie miastem i całym regionem. Cieszę się, że Polska Organizacja Turystyczna mogła dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu – podkreśla prezes POT Robert Andrzejczyk.

O zwycięstwo w konkursie nie było łatwo. Do samego końca Wrocław rywalizował z hiszpańskim Bilbao, a różnice w głosach były niewielkie. W promocji Wrocławia uczestniczyła również Polska Organizacja Turystyczna i jej zagraniczne ośrodki. Stolica Dolnego Śląska i jej udział w konkursie były promowane w mediach społecznościowych POT i ośrodków zagranicznych oraz na językowo-rynkowych stronach Narodowego Portalu Turystycznego.

Zwycięstwo w konkursie przekłada się na większe zainteresowanie mediów międzynarodowych, a tym samym na zwiększenie ruchu turystycznego. W uzasadnieniu nominacji, European Best Destination określa Wrocław mianem „Polskiej Wenecji”, z licznymi kanałami i ponad 120 mostami łączącymi 12 wspaniałych wysp.

Wśród największych atrakcji organizatorzy konkursu wymieniają Rynek, dwa Ratusze, Plac Solny, Targ Kwiatowy, piękny Uniwersytet, kryty targ, czy piękną architekturę Sali Stulecia, uznanej za obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO.

European Best Destination jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Nagroda European Best Destination przyznawana jest corocznie. W rywalizacji bierze udział 20 miast.

Do góry