en
en

Wrocław – Polska Wenecja na łamach „La Stampa”

We włoskim dzienniku La Stampa ukazał się obszerny artykuł będący efektem podróży prasowej zorganizowanej przez Urząd Miasta Wrocławia we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

wroclaw.JPG

Materiał o Wrocławiu zamieszczony został na łamach „Tutti Gusti”, specjalnego dodatku podróżniczo-lifestylowego La Stampy, najstarszego i najbardziej opiniotwórczego włoskiego dziennika, ukazującego się w nakładzie ponad 250 tys. egzemplarzy. Dziennikarz Dario Bragaglia opisuje na pierwszych stronach swoje przeżycia z miasta, które zostało laureatem prestiżowego rankingu Best European Destination 2018 uwzględniającego najatrakcyjniejsze z perspektywy włoskiego turysty aspekty – historię miasta i najciekawsze muzea.

Autor podkreśla różnorodność atrakcji Wrocławia, porównując je z tymi, których doświadcza turysta w magicznym włoskim mieście zabytków, kojarzącym się z gondolami w malowniczych kanałach i barwnymi karnawałami maskowymi. „Wrocław – pisze we wstępie Bragaglia – polska Wenecja o burzliwej historii, wibrującej teraźniejszości, zaprasza do spacerów pomiędzy pubami, miejscami świętymi i mostami na Odrze”.  

Tematem, który zainspirował dziennikarsko Bragaglię do wizyty we Wrocławiu, był udział w Festiwalu smaków „Europa na Widelcu”, organizowanym każdego roku na początku czerwca na wrocławskim Rynku. Produkty dolnośląskiej kuchni obok regionalnych dań goszczących na stołach innych europejskich krajów, dały dziennikarzowi z Włoch przedsmak atmosfery wielu innych wydarzeń i atrakcji, jakie Wrocław oferuje turystom. Teraz z wielkim entuzjazmem rekomenduje je Bragaglia czytelnikom dziennika La Stampa.  

Fot.: Grzegorz Raiter phopt. City promotion and Tourism Office

Do góry