en
en

Włoscy blogerzy promują Polskę w ramach akcji #PoloniaWOW

We wrześniu pierwsi włoscy  influencerzy  wyruszyli w tematyczne podróże po Polsce w ramach akcji #PoloniaWOW. W ramach kampanii prowadzonej przez ośrodek POT w Rzymie, już w połowie lipca uruchomiona została strona internetowa do głosowania na polskie atrakcje turystyczne, rekomendowane przez czytelników autorom blogów turystycznych.

wloscy_blogerzy_poloniawow.jpg

Kampania #PoloniaWow, skierowana do mieszkańców Italii, którzy planują wypoczynek w atrakcyjnych częściach Europy, odkrywa przed nimi niespotykane w innych częściach kontynentu, walory turystyczne. Polskie regiony zaskakują naturalnym pięknem przyrody, której nie mąci postęp współczesnej cywilizacji. Organizatorzy kampanii #PoloniaWow zwrócili się do społeczności internautów o wskazanie, ich zdaniem, najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc, które najchętniej umieściliby w programie podróży swoich ulubionych blogerów. Wrzesień przyniósł odpowiedzi na postawione internautom pytania.

Jako pierwsi w wybrane rejony Polski podążyli blogerzy reprezentujący kategorie Nature&Animals i Sport&Adventure. Francesca Barbieri, znana jako Fraintesa, umieszcza wpisy pod adresem www.fraintesa.it. Na stronie dominują relacje z miejsc dalekich i odludnych, pełne opisów wrażeń, jakie daje kontakt z naturą. Internauci związani z jej twórczością wybrali za cel podróży Puszczę Białowieską. Przed wyjazdem blogerka zachęcała słuchaczy Radia RAI 2, docierającego do ponad 1,5 miliona słuchaczy, do śledzenia doniesień z kolejnych etapów podróży po Podlasiu i Podkarpaciu. Program trasy przygotowany przy współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi – podlaską i podkarpacką, objął między innymi wyprawę do kniei w poszukiwaniu żubrów i dzikich zwierząt, fotosafari i trekking w Bieszczadach, zwiedzanie drewnianych cerkwi, astronomiczny spektakl w bieszczadzkim Parku Gwiezdnego Nieba czy warsztaty kuchni regionalnej w wersji wegetariańskiej. Wniosek z pobytu: Polska ma atrakcyjną ofertę dla miłośników nieskażonej przyrody i żyjących na wolności zwierząt, ciekawą propozycję z dziedziny turystyki kulturowej i dobrą regionalną kuchnię,  w której na pewno rozsmakują się wegetarianie.

10 września zakończyli wyprawę na Warmię i Mazury Mariacarmen Laurelli i Diego Miele, prowadzący w sieci blog pod adresem www.gate309.com, którzy prezentowali swoim fanom Krainę Wielkich Jezior w kontekście wodniackiej przygody i aktywności sportowej w połączeniu z luksusem tutejszych ośrodków wypoczynkowych. Ich przedsmak dał włoskim blogerom pobyt w komnatach dawnego krzyżackiego Zamku w Rynie, przekształconego w komfortowy ośrodek hotelowo konferencyjny. Gate 309 spędzali czas pod żaglami, odbyli podniebny rejs w gondoli balonu, zwiedzali Giżycko i Olsztyn. Druga część trasy prowadziła na Pomorze. Podzielona została na część turystyki aktywnej, zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego oraz atrakcje Trójmiasta w tym przegląd  obiektów noclegów. Podczas pobytu na Pomorzu dwójka blogerów nocowała w stylowym Pałacu Ciekocinko w Choczewie oraz w nowoczesnym Hotelu Central w Gdańsku. Opis przygód obojga umieszczony został na profilu Instagram @marikalaurelli i na stronie FB @gate309. Program pobytu przygotowany został przez regionalne organizacje turystyczne, warmińsko-mazurską i pomorską.

Pod koniec września, na początku października i w grudniu spodziewani są w Polsce kolejni twórcy blogów:  Family&Fun, Cities&Culture, Food&Winter.

Do góry