en
en

Wizyta zarządu SKAL Klub Wien na Dolnym Śląsku

Od 14 do 17 lutego pięcioosobowa reprezentacja zarządu SKAL Klub Wien przebywała z wizytą na Dolnym Śląsku. W podróży uczestniczył dyrektor wiedeńskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej Włodzimierz Szeląg.

skal_klub_wien_dolny_slask_2018.JPG

SKAL Klub to stowarzyszenie kadry kierowniczej z austriackiej branży turystycznej. We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Dolnego Śląska i lokalnymi partnerami Polska Organizacja Turystyczna przygotowała bardzo ciekawy program zwiedzania tego przepięknego regionu. Najwięcej uwagi poświęcono prezentacji Wrocławia.

Dyrektor wiedeńskiego ośrodka POT zwrócił się z prośbą do uczestników wyjazdu, aby zagłosowali na Wrocław w plebiscycie na najlepszy kierunek wyjazdów w 2018 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników i ogłoszenie zwycięstwa stolicy Wrocławia w konkursie zbiegło się z wizytą zarządu SKAL Klub Wien w tym mieście.

Nasi goście byli pod wrażeniem zaprezentowanych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Zwiedzanie Dusznik Zdroju, Kłodzka, Wambierzyc, Parku Narodowego Gór Stołowych, Kościoła Pokoju w Świdnicy czy Zamku Książ na długo pozostaną w pamięci i na pewno będą propagowane  wśród decyzyjnych kręgów organizatorów turystyki w Austrii.

Uczestnicy delegacji, pod przewodnictwem Prezesa SKAL Klub Austria Heinza Risska, spotkali się z burmistrzem Dusznik Zdroju Piotrem Lewandowskim, który przedstawił osiągnięcia miasta w aspekcie rozwoju turystyki. Zaprezentowane nocne trasy zjazdowe i narciarska baza do biegów biatlonowych na Jamrozowej Polanie zostały bardzo wysoko ocenione przez naszych gości, dla których narciarstwo jest sportem narodowym.

Dodatkowym ważnym punktem pobytu w tym mieście była prezentacja bazy i infrastruktury noclegowej oraz miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem. Bardzo interesująca była wizyta i spotkanie z władzami Zamku Książ, podczas którego rozmawiano na temat nawiązania współpracy i organizacji wyjazdów dla członków klubu motorowego z Wiednia.

Zwiedzanie Wrocławia było połączone z rozmowami przeprowadzonymi z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego i reprezentantami bazy restauracyjnej i noclegowej miasta.

Polska Organizacja Turystyczna liczy, że dzięki pobytowi na Dolnym śląsku i we Wrocławiu przedstawicieli Skal Klub Wien, obok pozyskania nowych „ambasadorów” tego regionu, dojdzie w najbliższym czasie do dalszego wzrostu wymiany turystycznej z Austrią.

Do góry