en
en

Wielkopolska wybrała nominowanych do certyfikatów POT

W piątek, 27 października, podczas uroczystej Gali w Bazarze Poznańskim ogłoszono wielkopolskie nominacje do Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej „Najlepszy Produkt Turystyczny”. W uroczystości brał udział dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT Jacek Janowski.

WielkopolskaCertyfikat_2017.jpg

Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, spośród zgłoszonych 11 wydarzeń cyklicznych, obiektów i szlaków, kapituła konkursowa wybrała trzy, które reprezentować będą Wielkopolskę w konkursie ogólnopolskim. W bieżącej, XV edycji, są to plenerowe imprezy i widowiska:

Plenerowe Widowiska Historyczne "Orzeł i Krzyż" w Murowanej Goślinie,  

Festiwal Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska" w Gnieźnie,         

Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

W bieżącej edycji, po raz pierwszy regiony mogą też zgłaszać nominację do ogólnopolskiego głosowania internautów. Wielkopolskę reprezentować będą Plenerowe Widowiska Historyczne "Orzeł i Krzyż" w Murowanej Goślinie (głosowanie od 6 do 20 listopada na stronie polska.travel).

Produkty, atrakcje, nominowane w etapie regionalnym wezmą udział w etapie ogólnopolskim konkursu. Produkty oznaczone Certyfikatem POT zostaną włączone w szeroko zakrojone działania promocyjne realizowane przez Polską Organizację Turystyczną w kraju i za granicą m.in. stając się elementem strony internetowej polskapodajdalej.pl i towarzyszących jej wydawnictw. Do nominacji do konkursu ogólnopolskiego o Certyfikat POT, organizator etapu regionalnego, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, dołącza zaproszenie do udziału w prezentacji podczas Targów Tour Salon 2018. Ponadto, wszystkie zgłoszone wydarzenia, obiekty i szlaki zostały zaprezentowane na stronie wielkopolska.travel, prezentującej i promującej turystykę w Wielkopolsce, która w nowej odsłonie miała swoją premierę podczas gali. W uroczystości brał udział dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT Jacek Janowski.

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to przyznawana corocznie nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Wyróżniane nim są nowatorskie i przyjazne turystom miejsca, szlaki i  obiekty, organizowane lokalnie i regionalnie imprezy
i wydarzenia. Wśród dotychczas certyfikowanych wielkopolskich atrakcji znalazły się m.in. Jaszkowo Centrum Hipiki, Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Soli w Kłodawie, OLANDIA Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski, Parowozownia Wolsztyn, Szlak Piastowski, Turystyka Kolejowa TurKol, Wielka Pętla Wielkopolski, Wielkopolski System Szlaków Rowerowych czy Weekend w Kaliszu.

Etap regionalny konkursu „Najlepszy produkt Turystyczny – certyfikat POT” został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. 

Do góry