en
en

Wiedeński ZOPOT wspiera Łódź w walce o organizację EXPO 2022

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu był współorganizatorem wystawy pt. „City Re:Invented”  -   Łódź EXPO 2022. Ekspozycja, po prezentacji na Politechnice Wiedeńskiej, została właśnie przeniesiona do Starego Ratusza w Linzu.

wystawa.JPG

 

Uroczyste otwarcie wystawy pt. City Re:Invited – Łódź EXPO 2022 odbyło się 8 listopada. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Ratusza z Linz, Urzędu Miasta w Łodzi oraz zaproszeni goście, w tym reprezentanci branży turystycznej, z dyrektorem biura turystyki miasta Linz na czele. Symbolicznego otwarcia dokonali zaś dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu Rafał Sobczak wraz z Konsulem Honorowym w Linzu prof. Christianem Hoferem.

Wiedeński ZOPOT przygotował na uroczystość otwarcia wystawy, zarówno w Wiedniu jak i Linzu, prezentacje materiałów promujących atrakcje turystyczne Łodzi oraz mały poczęstunek dla uczestników imprezy.

Reprezentujący Burmistrza Linzu członek Zarządu Miasta otrzymał od dyrektora ZOPOT Wiedeń Włodzimierza Szeląga album wraz filmem o Łodzi.

W czasie spotkania rozmawiano także o możliwości podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami, a Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu został poproszony o organizację wyjazdu studyjnego dla przedstawicieli Ratusza z Linzu do Łodzi.

Wszyscy uczestnicy wernisażu życzyli przedstawicielce Urzędu Miasta Łodzi Pani Lidii Fazekas zwycięstwa w konkursie na organizatora wystawy EXPO 2022.

Do góry