en
en

Więcej lotów z Wielkiej Brytanii do Polski

Irlandzki przewoźnik Ryanair otwiera nowe połączenie z Londynu do Rzeszowa. Istnieje też szansa na loty z angielskiego Exeter do Radomia.

lotnisko_rzeszow_Marcin_Kolacz__PL_RZE.jpg

Rzeszowskie lotnisko w Jasionce obsługuje dziś regularne połączenia pasażerskie z Warszawy, Londynu, Monachium, Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, a także z Korfu. To jednak nie koniec, bo oferta portu się zwiększy.

Od 9 września Ryanair uruchomi nowe połączenie z Londynu. Zgodnie z rozkładem samolot wystartuje z lotniska Londyn-Stansted w sobotę o 5.55 i dotrze do Jasionki o 9.30 lokalnego czasu. W drogę powrotną ruszy o 9.55, by wylądować w Londynie o 11.30. To pozwoli zarówno osobom podróżującym z Wysp Brytyjskich, jak i wylatującym z Podkarpacia dotrzeć do celu już w sobotę przed południem.

Od końca października zaś irlandzki przewoźnik rozpocznie loty z Glasgow do Rzeszowa. - Popyt na loty z południowo-wschodniej Polski na Wyspy Brytyjskie wciąż rośnie, czego dowodem jest poziom wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska nie tylko do Londynu, ale także Manchesteru, Bristolu czy East Midlands. Cieszę się, że dodatkowe połączenie z brytyjską stolicą ułatwi naszym pasażerom podróżowanie w weekendy, zarówno w celach turystycznych, jak i rodzinnych – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Dzięki nowemu połączeniu z Londynem, liczba lotów pomiędzy miastami obsługiwanych przez irlandzkie linie wzrośnie do trzynastu tygodniowo. Spowoduje to prawdopodobnie zwiększenie pasażerów podróżujących na tej trasie do ponad 200 tys. w 2017 roku.

Cały artykuł w Aktualnościach Turystycznych

Do góry