en
en

Węgrzy odkrywają Mazury

W poniedziałek 24 czerwca rozpoczęła się podróż studyjna grupy węgierskich touroperatorów i dziennikarzy, którą zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna. Celem podróży jest zapoznanie Węgrów z mało znanym wśród nich kierunkiem turystycznym - Mazurami.

mazury.jpg

Podróż obejmuje całe spektrum atrakcji, które Mazury mogą zaoferować turystom. Tematem przewodnim jest oferta turystyczna skierowana do rodzin oraz turystyka aktywna.

Podczas podróży uczestnicy zwiedzają Giżycko, Mikołajki oraz Mrągowo, którego uroki mogą podziwiać podczas przejażdżki rowerowej. Z ogromnym zainteresowaniem węgierskich gości spotkała się wizyta na Fermie Jeleniowatych w Kosewie Górnym oraz zwiedzanie Wilczego Szańca.

Touroperatorzy i dziennikarze z Węgier uczestniczyli już w spływie kajakowym rzeką Krutynią oraz odbyli rejs statkiem po Szlaku Łabędzim. Dodatkowym atutem programu zwiedzania jest zakwaterowanie grupy w historycznym miejscu - na Zamku Ryn.

Podróż studyjna potrwa do 28 czerwca. W jej organizacji Polska Organizacja Turystyczna współpracowała z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Do góry