en
en

Warsztat turystyki zdrowotnej w Azerbejdżanie

W ramach współpracy Grupy Wyszehradzkiej (V4) pod hasłem „Odkryjcie Europę Środkową” odbyły się 3 kwietnia w Baku warsztaty turystyki zdrowotnej dla organizacji turystycznych z Azerbejdżanu.

baku.jpg

W pierwszej części spotkania pracownicy krajowych organizacji turystycznych z Polski (Zagraniczny Ośrodek POT w Moskwie), Czech, Węgier oraz Słowacji zaprezentowali bogatą ofertę turystyki usług medycznych i prozdrowotnych. Następnie odbyły się warsztaty z udziałem przedstawicieli wiodących kurortów państw V4.

Azerscy touroperatorzy podczas rozmów wykazywali bardzo duże zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy z polskimi biurami turystycznymi specjalizującymi się w turystyce medycznej. Wysoko oceniają ofertę polskich ośrodków kuracyjnych i uzdrowiskowych i poszukują partnerów w wiodących placówkach specjalistycznych, diagnostycznych oraz rehabilitacyjnych. Przedstawiciele branży z Azerbejdżanu zgłaszali przed wszystkim dwa problemy - wysoki procent odmów wizowych oraz brak bezpośredniego połączenia lotniczego z naszym krajem.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło ponad 100 uczestników azerskich organizacji turystycznych.

 

 

Do góry