en
en

Warszawa jednym z najlepszych miast z nocnym życiem na świecie

Serwis „Hostel World” zapytał mieszkańców 41 miast z 27 krajów o jakość życia nocnego w ich miejscu zamieszkania. W tak przygotowanym rankingu wysokie miejsce zajęła Warszawa, która wyprzedziła m.in. Barcelonę, Rzym, Londyn czy Nowy Jork.

Warszawa_Nocny_Market.jpg

W jakim mieście najlepiej imprezować? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć autorzy rankingu „Best Night Out in the World” przygotowanego przez serwis Hostel World. By to zrobić przepytali ok. 4,1 tys. mieszkańców 41 miast z 27 państw świata. Powody do zadowolenia mogą mieć Niemcy – dwa miasta naszego zachodniego sąsiada zajęły miejsca na podium. W rankingu zwyciężył Hamburg, a na trzeci był Berlin.

Świetne miejsce zajęła również Warszawa, która sklasyfikowana została w pierwszej 10 miast pod względem życia nocnego. Polska stolicę umieszczono na 9 miejscu. Co wpłynęło na tak dobry wynik?

Główne atuty Warszawy to przede wszystkim niskie ceny, szybki i wygodny transport oraz otwartość Polaków. Pod względem cen stolica Polski zajęła nawet drugie miejsce w rankingu. Z wyliczeń autorów rankingu wynika, że do dobrej zabawy wystarczy mniej niż 150 zł. Taniej jest tylko w Pradze.

Warszawa pozytywnie wyróżnia się również pod względem bezpieczeństwa oraz szerokiej oferty. Autorzy raportu podkreślają, że w naszej stolicy dzieje się naprawdę wiele.

W pierwszej dziesiątce rankingu „Best Night Out in the World” znaleźli się, poza Hamburgiem, Berlinem i Warszawą, również Kopenhaga, Dublin, Amsterdam, San Francisco, Göteborg, Praga oraz Nowy Jork.

Do góry