en
en

Warmia i Mazury celem wypoczynku Austriaków

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu od kilku już lat intensywnie promuje Warmię i Mazury na rynkach swojego działania. Powoli, ale jednak Mazury zaczynają być rozpoznawane na rynku austriackim jako destynacja urlopowa. Dotychczasowe przyjazdy turystów z Austrii łączyły się przede wszystkim z trasami objazdowymi, a pobyt na Mazurach ograniczał się do maksymalnie dwóch trzech noclegów.

- Staramy się namówić Austriaków do spędzania na Warmii i Mazurach swoich dłuższych urlopów oferując wyjazdy zorganizowane i indywidualne. Biuro podróży Travel Projekt z Warszawy przygotowało nawet specjalną ofertę dla turystów indywidualnych, którzy po przylocie do Warszawy podróżują wynajętym samochodem, aż do odlotu z Gdańska - mówi Włodzimierz Szeląg , dyrektor ZOPOT w Wiedniu.

W bieżącym roku ZOPOT Wiedeń prowadzi intensywną promocję tego regionu na rynku austriackim. Hasło przewodnie naszych działań „CheckinPoland” z wizerunkiem jezior bardzo spodobało się partnerom z branży i mediów turystycznych.

Poniżej działania zrealizowane mające na celu promocję Warmii i Mazur:

1. W czasie trwania targów Ferien Messe w Wiedniu, na którym Polska wystąpiła jako Kraj Partnerski, a które zwiedziło w tym roku 150 tysięcy gości zostały przygotowane dwa stanowiska informacji turystycznej o Mazurach. Jedno, w ramach stoiska narodowego POT, a drugie samodzielne prezentujące makietę Kanału Ostróda-Elbląg.

W kinie targowym zainteresowani mogli obejrzeć specjalną prezentację audiowizualną o urokach regionu a na estradzie targowej prezentowany był  zwiedzającym specjalny, półgodzinny program promujący Mazury, który był na żywo transmitowany na antenie rozgłośni Radio Arabella. Atrakcją programu była nagroda w postaci wyjazdu na Mazury dla dwóch osób ufundowana przez miasto Iławę. Radio Arabella wyemitowało również w czasie trwania targów specjalny dwugodzinny program o Polsce jako Kraju Partnerskim, gdzie dużo uwagi poświęcono możliwości spędzenia aktywnego urlopu na Mazurach. Przed targami Ośrodek przygotował i opublikował specjalny newsletter z informacjami o poszczególnych uczestnikach stoiska narodowego, w tym Warmii i Mazurach.

2. ZOPOT Wiedeń prezentował uroki Warmii i Mazur w czasie prezentacji multimedialnych zorganizowanych w pierwszym kwartale w austriackich biurach podróży Mitterbauer Reisen, Sabtours oraz na targach FREISEIN na Dworcu Głównym w Zurychu.

3. Przygotowana zostala prezentacja multimedialna, promującą między innymi Warmię i Mazury w kasynie oficerskim w Wiedeńskich Koszarach im. Marii Teresy (300-lecie urodzin) w ramach imprezy promującej Polskę zorganizowanej wspólnie z Towarzystwem Austria Polska oraz prezentacja multimedialna w Instytucie Polskim w Wiedniu na temat „Aktywny urlop w Polsce”, w której dużo miejsca poświęciliśmy prezentacji możliwości spędzenia urlopu na Mazurach.

4. Prezentacje multimedialne o Warmii i Mazurach dla pracowników gazety Kurier i biura Stoltronic, którzy podjęli decyzję wyjazdu urlopowego na Mazury w 2017 r.

5. W ramach przygotowań do podróży studyjnej dla przedstawicieli Izby Gospodarczej Górnej Austrii z Linzu ZOPOT Wiedeń przygotował specjalne wydanie newsletter, który został rozesłany do wszystkich naszych odbiorców, a 14 uczestników podróży otrzymało również wersję drukowaną.

6. Na fanpage Polnisches Fremdenverkehrsamt na Facebook opublikowaliśmy, przed i w czasie trwania podróży studyjnej, szereg artykułów informacyjnych dotyczących Warmii i Mazur (nie tylko z trasy przebiegu podróży).

7. 8 lipca br. w gazecie gospodarczej Der Standard ukazał się artykuł pt.” Land der dunkler Walder und kristallnen Seen”, który był relacją z przebiegu rajdu zorganizowanego przez biuro Travel Projekt dla firmy Skoda

8. 13 lipca br. w dwutygodniku turystycznym Traveller, ukazał się artykuł poświęcony urokom Mazur i możliwości spędzania tam aktywnego urlopu wypoczynkowego.

9. ZOPOT Wiedeń zorganizował wyjazd  na MTB Media World Cup dwóch dziennikarzy z gazet turystycznych, którzy swój udział w imprezeie opisali w artykułach: Traveller- „Die Sportliche Seite Polens” i TAI – „Wie wars mit Ermland und Masuren –viel Rad, viel Natur und viel Kultur”

10. W drugiej połowie 2017 roku wiele austriackich biur podróży, w tym reprezentowane w podróży studyjnej, realizować będzie swoje wyjazdy katalogowe przywożąc grupy turystów z Austrii na Mazury. Przykładem może być grupa biura Sabtours, który gościła w Rynie w dniu 8 lipca, czy turyści z biura Neubauer Reisen przyjeżdżający do Mikołajek w końcu bieżącego miesiąca.

 

Do góry