en
en

W Sztokholmie LOT świętuje 90-lecie powstania

Polska Organizacja Turystyczna brała udział w Sztokholmie w uroczystości zorganizowanej z okazji 90-lecia powstania Polskich Linii Lotniczych LOT. Wydarzenie było dobrą okazją do promocji atrakcji turystycznych polskich miast.

lot-sztokholm.jpg

Uroczystość miała miejsce 11 kwietnia w Ambasadzie RP w Sztokholmie, do której zaproszeni zostali goście ze szwedzkiej branży turystycznej, przedstawiciele PLL LOT w krajach skandynawskich, kierownictwo w Polsce, a także osoby, które dawniej były związane z firmą. Do Ambasady przybyli również przedstawiciele polskich touroperatorów: Mazurkas Travel, Furnel Travel International, Jan-Pol Incoming Tour Operator, DMC Poland, Intercrac, Restauracja Wierzynek, Hotel Bristol oraz Warszawska Organizacja Turystyczna (WOT).

Podczas prezentacji goście mieli okazję poznać bliżej historię założenia i rozwoju Polskich Linii Lotniczych LOT, a także wziąć udział w konkursie związanym z polskim przewoźnikiem i wygrać atrakcyjne nagrody w postaci biletów lotniczych i pobytów w Warszawie i Krakowie.

O najciekawszych atrakcjach polskich miast opowiedziały w swoich prezentacjach Magdalena Liwosz z WOT oraz Małgorzata Hudyma, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Sztokholmie.

Polskie Linie Lotnicze LOT utworzone zostały 29 grudnia 1928 z połączenia – działających w kraju – prywatnych linii lotniczych Aerolot i Aero. Faktyczną działalność rozpoczęły 1 stycznia 1929 i są jedną z 12 najstarszych linii lotniczych na świecie.

Przewoźnik posiada dzisiaj ponad 70 samolotów, które rocznie zabierają ok. 8 milionów pasażerów w ponad 100 miejsc na świecie. 

 

 

Do góry