en
en

W najbliższy weekend płacimy połowę

 W najbliższy ogólnopolski weekend za pół ceny, 31 marca – 2 kwietnia. Akcja „Polska zobacz więcej, weekend za pól ceny”, prowadzona przez Polską Organizację Turystyczną, włączona została między innymi przez Sandomierz do działań promocyjnych miasta, ożywiających ruch turystyczny przed sezonem.

Przykład Sandomierza, ale również i innych miast, dobrze oddaje logikę ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Pierwsza, pilotażowa edycja zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wykazała zainteresowanie klientów usługami turystycznymi po niższych cenach podczas ogólnopolskiego weekendu, a przedstawiciele branży, którzy uczestniczyli w akcji, wyrażali licznie opinię, że w efekcie wspólnie realizowanego przedsięwzięcia marketingowego, wzrosła rozpoznawalność ich obiektu.

Na tym polega istota pomysłu. Skoordynowane działania promocyjne, tego rodzaju jak „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, podnosi ich skuteczność, przynosi korzyść każdemu organizatorowi turystyki z osobna, ale także ogólnie gospodarce turystycznej. 100% Sandomierza za 50%, czyli weekend za pół ceny – takim hasłem miasto promuje w marcu swoją atrakcyjność turystyczną. Prawidłowość odnosi się też do regionów.

Największa liczba zgłoszeń udziału w ogólnopolskiej akcji wpłynęła od partnerów branżowych z regionów tradycyjnie wiodących pod względem rozwoju rynku usług turystycznych, z Małopolski i Dolnego Śląska, które umacniają swoją markę. Zależy też na tym przedsiębiorcom Pomorza, Śląska i Podkarpacia. O powodzeniu prowadzonej kampanii zachęcającej do przyjazdów jest baza noclegowa. Stąd najliczniej oferty sprzedaży usług po obniżonych cenach zgłaszają hotelarze. Nieco mniej pochodzi od właścicieli lokali gastronomicznych, instytucji kultury i obiektów wartych zwiedzenia. Nietrudno będzie też klientom wybrać coś odpowiedniego z propozycji ośrodków uzdrowiskowych, oraz tych zapewniających warunki odnowy biologicznej, świadczące usługi upiększania fizycznego, jak również podnoszenia kondycji i udziału w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.

Dokładne dane ułatwiające wybór miejscowościach, w których warto zaplanować sobie turystyczny weekend 31 marca – 2 kwietnia, dobrze go spędzić płacąc za usługi taniej, można uzyskać na portalu www.polskazobaczwiecej.pl

Do góry