en
en

W Kijowie POT zachęcała do przyjazdu do Polski w celach zdrowotnych

Podczas targów MTEC w Kijowie Polska Organizacja Turystyczna prezentowała szeroki wachlarz polskich usług prozdrowotnych skierowanych na rynek ukraiński.

mtecKijow2_2018.jpg

W Kijowie na początku października odbyły się V Targi Medical Travel Exhibition and Conference zbierające wystawców usług medycznych oraz sprzętu z całego świata. Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej oraz prezentacja polskiej oferty były bardzo dobrze widoczne na głównej hali targowej, w której mieściła się część wystawy poświęcona turystyce medycznej. Pozostałe obszary dotyczyły tematyki służby zdrowia oraz sprzętu medycznego.

Na polskim stoisku promocyjno-informacyjnym dostępne były materiały o szpitalach, klinikach, uzdrowiskach, obiektach spa&wellness w języku ukraińskim i rosyjskim. Zapytania ze strony odwiedzających dotyczyły w szczególności schorzeń medycznych, do których dostęp na Ukrainie jest utrudniony oraz usług rehabilitacyjnych i potencjalnych możliwości leczenia w Polsce epilepsji, a także rzadkich schorzeń, jak choroby Hirschsprunga. Przedstawiciele placówek medycznych deklarowali gotowość do nawiązania kontaktów i współpracy z polskimi klinikami w zakresie szkolenia i obsługi pacjentów. Odwiedzający otrzymywali informację o pełnej ofercie prozdrowotnej w Polsce. POT zapewniła również dodatkową interaktywną formę weryfikacji kluczowych informacji o Polsce w postaci quizu z nagrodami i pozowania z plakietkami zachęcającymi do przyjazdu do naszego kraju.

Polskie stoisko odwiedziła m.in. przedstawicielka rosyjskich mediów, dziennikarka Tetiana Negoda z pisma "Сегодня", która przygotowywała artykuł odnośnie polskiej oferty turystyki medycznej. Naszymi gośćmi były także dziennikarki uczestniczące w misji przyjazdowej z Ukrainy, która odbyła się w lutym 2018 r. na terenie województwa lubelskiego, zorganizowanej w ramach projektu promocji usług prozdrowotnych poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand PO IR.

Na targach obok POT jednym w wystawców było biuro podróży Wish&Travel z Warszawy.

Do góry