en
en
Kontakt

"Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy", czyli XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich

Pod hasłem "Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy" w dniach 19-21 września 2023 roku w Polanicy-Zdroju odbył się organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich. Wydarzenie, którego partnerem była Polska Organizacja Turystyczna, otrzymało patronat honorowy prezesa POT.

polanica_1170.jpeg

W kongresie udział wzięła dyrektor zarządzająca POT Teresa Buczak, która wraz z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Uzdrowiska SOPOT i Akademii Wychowania Fizycznego uczestniczyła w panelu "Współczesna rola uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju" moderowanego przez prezesa Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP dr. Jana Golbę.

Wydarzenie na Dolnym Śląsku stanowiło platformę dyskusji na temat roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju, współczesnych wyzwań lecznictwa uzdrowiskowego, możliwości rozwoju turystyki zdrowotnej czy poszukiwania remedium na wielochorobowość społeczeństwa. Sporo miejsca poświęcono analizie warunków funkcjonowania uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego w wybranych krajach europejskich. Wśród panelistów znajdowali się przedstawiciele kadry akademickiej, lekarze, zarządcy i włodarze gmin uzdrowiskowych oraz zakładów leczniczych, cenieni eksperci i praktycy z Polski, a także z Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier czy Australii.

Do góry