en
en

UNESCO na rzecz turystyki zrównoważonej

270x136_World_Heritage_3.jpg

W Paryżu, w siedzibie UNESCO odbyło się spotkanie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej z osobami odpowiedzialnymi za światowy projekt „Tourisme Durable”, który został wpisany jako priorytetowe działanie tej organizacji na rok 2017.

World Heritage 3W Paryżu, w siedzibie UNESCO odbyło się spotkanie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej z osobami odpowiedzialnymi za światowy projekt „Tourisme Durable”, który został wpisany jako priorytetowe działanie tej organizacji na rok 2017.

W ramach tego projektu, wspieranego przez fundusze Unii Europejskiej, współpracować będą narodowe organizacje turystyczne wielu krajów, a patronem medialnym jest National Geographic. Pierwszym działaniem będzie „Underground Europe”, szerszy projekt obliczony na dwa lata. Na początek w Reims, fundamentalnym wszak mieście dla UNESCO, odbędzie się w dniach 30/31 marca br. konferencja poświęcona prezentacji kilku europejskich tras podziemnych m.in. Zagłębia Nord-Pas-de-Calais, kopalnii węgla w Essen, obiekty postindustrialne w Falun, a także kopalnie soli w Wieliczce i Bochni.

Rok 2017 jest dla UNESCO i światowej turystyki szczególny, bowiem po raz pierwszy od wielu lat te dwa obszary działań będą ze sobą powiązane, bo chodzi przecież o ścisłe zaangażowanie się w długofalowe zrównoważenie niekorzystnych wpływów przemian społeczno-ekonomicznych w wielu regionach Europy na rzecz turystyki kwalifikowanej.

Do góry