en
en

Ukraińscy przedsiębiorcy turystyczni na Pomorzu Zachodnim

Na zaproszenie organizatorów Baltic Business Forum, w ubiegłym tygodniu w Świnoujściu gościła grupa ośmiu ukraińskich touroperatorów. Uczestnicy podróży studyjnej zainicjowanej przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną, wzięli udział w obradach BBF i odwiedzili turystyczne obiekty Świnoujścia i Wolina.

polsko-ukr forum gosp - Kopia.JPG

Przedstawicieli ukraińskiego sektora podróży przedstawił uczestnikom Baltic Business Forum Jewhen Mazurkewycz, generalny dyrektor firmy turystycznej Meest-Tour ze Lwowa, który nakreślił także oczekiwania i możliwe kierunki współpracy z polskimi partnerami. – Z opinii wyrażanych po spotkaniu przez ukraińskich touroperatorów wynika, że zainteresowanie skupili w dużej części na ofercie usług turystyki prozdrowotnej w Polsce, zakresie lecznictwa sanatoryjnego, specjalistycznych zabiegach rehabilitacyjnych i odnowie biologicznej w ośrodkach uzdrowiskowych – mówi Włodzimierz Szczurek, dyrektor kijowskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

 Touroperatorzy biorący udział w podróży studyjnej zorganizowanej przez zachodniopomorską ROT, wysoko ocenili standard  nowoczesnej bazy hotelowej Świnoujścia i atrakcji turystycznych, które prezentował Piotr Piwowarczyk, świnoujski przedsiębiorca turystyczny. Zachęcony perspektywami współpracy menedżer ukraińskiego potentata rynku usług turystycznych Join Up Oleksandr Poliszczuk, zapowiedział ze swej strony wizytę w kijowskim ośrodku POT i podjęcie ustaleń dotyczących wspólnych przedsięwzięć promocyjnych. Ośrodek POT na Ukrainie prowadzi ożywione działania na tym polu. W ubiegłym roku podczas podróży prasowych atrakcje turystyczne polskich regionów poznawało 32 dziennikarzy. W ostatnich dniach kwietnia tego roku ukraińscy blogerzy zbierali materiały do publikacji na temat turystyki wypoczynkowej i aktywnej województwa podkarpackiego.

Region Pomorza Zachodniego zyskuje obecnie na popularności wśród mieszkańców Ukrainy. Między innymi ma w tym udział polski narodowy przewoźnik lotniczy. PLL LOT uruchomia nowe połączenia z Kijowa, ale również dodaje nowe do siatki rejsów pomiędzy Warszawą i Szczecinem, co umożliwia wygodne transfery.

 

Do góry