en
en

Ukraińscy dziennikarze odwiedzili Podkarpacie

Główne miasta Podkarpacia, jego zamki i pałace, a także elementy turystyki aktywnej były głównymi punktami podróży prasowej dla przedstawicieli mediów z Ukrainy. Wizyta była efektem działań Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku naszego wschodniego sąsiada.

ukraina_podroz2.jpg

W największej w tym roku podróży prasowej z Ukrainy wzięło udział 20 dziennikarzy. Przedstawiciele mediów naszego wschodniego sąsiada odwiedzili Podkarpacie.

Dzięki udanej współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego po raz kolejny zaproszono dużą grupę przedstawicieli mediów z całej Ukrainy do udziału w Dziennikarskim Forum Ukraina-Polska. Forum jest konsekwencją inicjatywy Ukraińskiej Asocjacji Dziennikarzy Turystycznych, dzięki której jesienna impreza na stałe wpisała się do kalendarza dziennikarzy specjalizujących się w dziedzinie turystyki i zajęła w nim stałe oraz istotne miejsce.

Zainteresowanie imprezą jest tak duże, że Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie musi stosować zasadę kolejności zgłoszeń, gdyż brakuje miejsca dla wszystkich chętnych.

Program przyjazdu ukraińskich dziennikarzy do Polski był interesujący i bardzo wymagający. W ciągu pięciu dni podróży po Podkarpaciu goście odwiedzili między innymi stolicę regionu Rzeszów, przygraniczny Przemyśl oraz podkarpackie zamki i pałace: Kombornię, Dubiecko, Łańcut i Krasiczyn. Nocowali w luksusowym hotelu Arłamów i gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Magija, jeździli rowerowymi drezynami, zwiedzali Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo,a także pływali statkiem po Zalewie Solińskim.

Duża popularność Podkarpacia wynika nie tylko z dogodnego położenia ale przede wszystkim z bardzo bogatej i urozmaiconej oferty turystycznej. Ta zmienia się wraz z sezonem, ale jest atrakcyjna o każdej porze roku. Te bezdyskusyjne walory zostały na Ukrainie zauważone i docenione.

Do góry