en
en

Udane 9. Polsko-Ukraińskie Forum Turystyczne w Łodzi

W hotelu Novotel Łódź Centrum odbyło się 9. Polsko-Ukraińskie Forum Turystyczne. Wzięło w nim udział 15 biur podróży z Ukrainy i 27 firm działających na polskim rynku turystycznym, wśród nich hotele, obiekty noclegowe, biura podróży, agencje eventowe oraz atrakcje turystyczne.

forum_polso_ukrainskie.jpg

Celem wydarzenia była integracja polskiej i ukraińskiej branży turystycznej poprzez prezentacje polskiej oferty touroperatorom zza wschodniej granicy. Dla Łodzi to także szansa na zwiększenie swojej obecności w katalogach zarówno ukraińskich, jak i polskich touroperatorów.

Część oficjalna odbyła się w formule business speed dates. Zagranicznych gości powitał wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję do dalszego zacieśniania relacji, dzięki uczestnictwu w multimedialnej grze miejskiej #TamTu realizowanej przez firmę Acora Events. Całość zakończyła wspólna kolacja integracyjna w studiu kulinarnym Book&Cook na OFF Piotrkowskiej, gdzie oprócz dań charakterystycznych dla łódzkiej kuchni goście mogli spróbować łódzkich piw rzemieślniczych z Piwoteki Narodowej.

Uczestnicy Forum z Ukrainy spędzili w Łodzi dwa dni. W dniu poprzedzającym wydarzenie mieli okazję zwiedzić trzecie co do wielkości miasto w Polsce. Na trasie wycieczki znalazła się m.in. ulica Piotrkowska, OFF Piotrkowska Center, EC1 – Centrum Nauki i Techniki, kompleks Manufaktury i Muzeum Fabryki, a także łódzkie hotele Novotel Łódź Centrum**** i Boutique Hotels.

Organizatorem 9. Polsko-Ukraińskiego Forum Turystycznego była Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną. Partnerami wydarzenia byli zaś Miasto Łódź, Acora Events, Studio Kulinarne Book&Cook, Boutique Hotel’s Piłsudskiego, EC1 – Łódź Miasto Kultury, Restauracja Farina Bianco, Grupa Fabricum, Hotel Novotel Łódź Centrum**** i Piwoteka Narodowa.

 

Do góry