en
en

Tylko do 11 czerwca jeszcze czekamy na zgłoszenia

11 czerwca upływa termin zgłaszania kandydatur do konkursu Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne – EDEN. Tematem przewodnim konkursu jest turystyka kulturowa. Największe szansę na wygraną, nagrody i promocję w krajach Europy, mają unikatowe miejsca, mniej znane przez turystów, mogące poszczycić się w ofertach turystycznych dziedzictwem lokalnej kultury.

Polską edycję konkursu EDEN realizuje Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Anna Księżnik, koordynatorka projektu EDEN w POT odbiera w ostatnich dniach wiele gorących telefonów między innymi od przedstawicieli regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, samorządów, instytucji, ale też od prywatnych przedsiębiorców i twórców produktów turystycznych. Z rozmów płynie budujący wniosek. Mamy w kraju całe mnóstwo miejsc, w których tkwi ogromny potencjał turystycznego rozwoju. Jedne dopiero raczkują, inne są już dojrzałe, lecz mało kto wie coś bliższego o ich niecodziennych wartościach, a przynajmniej cokolwiek na ich temat.

EDEN to dla nich wymarzona szansa. Wszyscy laureaci konkursu – zwycięscy i wyróżnieni, są bezsprzecznie wygrani. Pod hasłem „Odkryj swój EDEN w Polsce” POT włącza ich do kampanii promocyjnych, organizuje seminaria i warsztaty szkoleniowe. Jest jednak pewien problem na starcie. Z reguły ten sam, powtarzający się w kolejnej rozmowie telefonicznej. W jaki sposób zabrać się do wypełniania formularza zgłoszeniowego, aby wpisana treść trafiała jak najlepiej do przekonania członków kapituły konkursowej? 

Cały artykuł do przeczytania w Aktualnościach Turystycznych

Do góry