en
en

Turystyka medyczna – konferencja w Warszawie

30-31 marca br. w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona turystyce medycznej. To największa impreza turystyki medycznej w Europie, zrzeszająca corocznie ponad 100 decydentów i ekspertów z branży.

Konferencja dedykowana jest przedstawicielom branży medycznej, szpitalnej, firmom ubezpieczeniowym, pośrednikom medycznym, konsultantom i innym przedstawicielom branży turystyki medycznej. Jest to 3 edycja konferencji. Wcześniejsze edycje odbyły się w Pradze (2016) i w Budapeszcie (2015).

Warszawa jako miejsce organizacji 3rd Annual Medical Tourism CE nie została wybrana przypadkowo. Turystyka medyczna jest sektorem polskiej gospodarki, który jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Rozwoju w roku 2017. Polska Organizacja Turystyczna prowadzi program promocji turystyki prozdrowotnej na rynkach międzynarodowych w latach 2017-2019.

Dodatkowo, Polska jako jedyny kraj wśród krajów Europy Środkowo- Wschodniej została umieszczona na mapie światowych preferowanych destynacji w turystyce medycznej wg. Medical Tourism Index i w tym roku Polska ma szansę pokazać swoją pozycję lidera podczas 3rd Annual Medical Tourism CE Conference w Warszawie.

Obecność na konferencji zapowiedzieli przedstawiciele Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji i Węgier. Firma Medical Travel Partner jest współorganizatorem tej międzynarodowej konferencji.

Szczegóły związane z konferencją są dostępne na stronie:

http://euro-events.co/index.php/events/conferences/110-3rd-annual-medical-tourism-ce-conference

oraz

https://turystyka-medyczna.com/2017/01/17/3rd-annual-medcial-tourism-ce-conference-30-31-marca-2017-warszawa-zaproszenie/

Do góry