en
en
Kontakt

„Turystyczny Dziennikarz Roku 2020” – znamy laureatów konkursu

Polska Organizacja Turystyczna po raz trzeci przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku w czterech kategoriach: artykuł, audycja radiowa, fotoreportaż oraz wideo. Każdy ze zwycięzców otrzyma pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych netto. Wręczenie nagród, z powodu pandemii, odbędzie się w pierwszym możliwym terminie.

Grafika konkursu Turystyczny Dziennikarz Roku 2020

„Turystyczny Dziennikarz Roku” to konkurs, którego celem jest wyróżnienie najlepszych materiałów dziennikarskich promujących Polskę jako kierunek turystyczny. Mają być one inspiracją m.in. dla polskich turystów, którzy szukają wyjątkowych miejsc do odpoczynku w kraju. Do konkursu można było zgłaszać wszystkie artykuły prasowe, audycje radiowe, materiały wideo, fotoreportaże oraz programy telewizyjne, które powstały w 2020 roku.

 — Nagroda ta jest docenieniem trudnej pracy dziennikarzy turystycznych oraz stanowi rekomendacje dla turystów, którzy po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią, będą szukać nowych miejsc do odwiedzenia na terenie kraju. Zachęcam do zapoznania się ze zwycięskimi materiałami i do ruszenia ich śladem, gdy będzie to możliwe. Gratuluję wszystkim zwycięzcom i liczę, że niedługo uda nam się spotkać osobiście — powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szlachta.

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2020 w kategorii artykuł został Maciej Wesołowski, dzięki artykułowi „Czarna Hańcza. Meandrując po puszczy”, który ukazał się w magazynie „National Geographic Traveler”. Dziennikarz opisał spływ Czarną Hańczą i w obrazowy sposób przedstawił atrakcje i przygody czekające turystów na trasie - https://www.national-geographic.pl/traveler.

Turystycznym Dziennikarzem 2020 w kategorii audycja radiowa zostało dwóch redaktorów Polskiego Radia Kraków – Kuba Niziński, Bartek Piziak. Nagrodę otrzymali za jeden z odcinków audycji Między Biegunami, gdzie odkrywają przed słuchaczami Roztocze – krainę zapomnianą przez turystów - http://www.radiokrakow.pl/audycje/republika-podroznika-44326/nieodkryte-roztocze/.

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2020 kategorii fotoreportaż został Piotr Michalec, współpracujący z Radiem eM Kielce dla którego wykonał fotoreportaż z najpiękniejszych zakątków Ponidzia - https://emkielce.pl/galeria/50-obrazow-z-ponidzia.

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2020 w kategorii wideo została Gabriela Stefanowicz z Telewizji Strimeo. Wyróżniony materiał ukazuje cykl, w którym przedstawiono wyjątkowe miejsca na mapie Dolnego Śląska - https://www.strimeo.tv/category/produkcje/odkryj-dolny-slask/.

Do góry