en
en

Turyści kochają Warszawę. Blisko 21 milionów odwiedzin stolicy Polski

Stołeczny Ratusz odnotował, że w 2016 roku Warszawę odwiedziło blisko 21 mln osób, z czego blisko 10 mln to przyjazdy turystyczne. Stolica cieszy się największą popularnością wśród Brytyjczyków (12 proc. przyjazdów) oraz Niemców (7 proc. przyjazdów). Z kolei najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi okazały się Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

warszawa.jpg

Jak wynika z raportu „Turystyka w Warszawie 2016” wydanego przez Stołeczne Biuro Turystyki, w poprzednim roku Warszawę odwiedziło 20 793 000 osób, z czego prawie 10 mln przyjechało do stolicy turystycznie. Wśród odwiedzających Warszawę turystów z zagranicy, najwięcej jest Brytyjczyków, Niemców, a także Francuzów, Włochów, Hiszpanów i Amerykanów. Autorzy raportu podkreślają, że „w Warszawie turyści mają do dyspozycji szeroki wachlarz ciekawych wydarzeń: począwszy od kameralnych klasycznych recitali, przez spektakle teatralne i plenerowe pokazy laserowe, aż po wielotysięczne koncerty muzyki rozrywkowej”.

Jak wynika z analizy ponad 200 badań, opracowań i informacji prasowych, turyści szukają w Warszawie miejsca odpoczynku i rekreacji. Raport Stołecznego Biura Turystyki wskazuje, że najpopularniejszymi atrakcjami w Warszawie są Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki Królewskie. Popularnym miejscem jest także Centrum Nauki Kopernik czy POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Warto podkreślić również wysoką średnią ocenę atrakcyjności turystycznej Warszawy, która w 2016 roku stanowiła aż 8,18 (w skali od 1 do 10). Natomiast średnia długość pobytu w Warszawie wyniosła 4,5 dnia.

Autorzy raportu zwracają także uwagę na to, że Warszawa staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem dla ludzi biznesu, którzy doceniają rozwiniętą infrastrukturę i kapitał ludzki.

Cały artykuł w Aktualnościach Turystycznych

Do góry