en
en

Trzy belgijskie blogerki w podróży po województwie śląskim

W mediach społecznościowych i blogach ukazały się relacje z podróży po województwie śląskim trzech belgijskich blogerek. Pięciodniowy blogtrip został zorganizowany dzięki współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej ze Śląską Organizacją Turystyczną.

1 blogerk.jpg

Województwo śląskie przez lata było częścią naszego kraju turystycznie niedocenianą. Stereotyp strefy poprzemysłowej na szczęście traci jednak na aktualności. Emma, Lot i Elisa, autorki turystycznych blogów poznały tę część Polski od najlepszej strony.

Przemierzyły Szlak Orlich Gniazd nagrodzony złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny. Były pod wrażeniem  pozostałości historycznych zamków i odbudowanych warowni. Urzekały je tereny spacerowe, biegowe, trasy rowerowe i wertepy, których poszukują miłośnicy off-roadu, skały wspinaczkowe, jaskinie czy dwie niedalekie pustynie. Poznawały oferty turystyki aktywnej dla wymagających, amatorów wspinaczek i speleologii.

Z polską kuchnią spotkały się na szlaku kulinarnym „Śląskie Smaki”, który tworzą lokale, posiadające w swoich kartach menu tradycyjne lokalne dania. Wszystkie zostały zakwalifikowane przez komisję ekspercką, w której udział wzięli między innymi szefowie kuchni o głośnych nazwiskach w świecie gastronomii. To oni gwarantują, że potrawy, które znalazły się w menu „Śląskie Smaki” są przyrządzone według tradycyjnych receptur. Belgijskie blogerki mogły poznać jak smakuje gęsi pipek z Jury i pyszna góralska kwaśnica czy docenić unikalny kwas miodowy. Obok wiodących atrakcji regionu influencerki odwiedziły również Złoty Potok, Częstochowę i Katowice.

Program pobytu w województwie śląskim przygotowany dla belgijskich podróżniczek pozwolił autorkom zgromadzić pokaźny materiał, który wykorzystany w mediach, przyczyni się do pozytywnej popularyzacji tego wciąż mało znanego belgijskim turystom regionu naszego kraju.

Pierwsze relacje zamieszczone zostały na Instagramie. W nadchodzących tygodniach opublikowane zostaną szersze relacje na blogach augoutdemma.be, yummy-planet.com, reisgoesting.be i reishonger.nl

Do góry