en
en
Kontakt

Trwa promocja szlaków wędrownych w Belgii

Przez całe lato ZOPOT Bruksela wraz z partnerami z Polski realizuje udaną kampanię promującą szlaki wędrowne wśród Flamandów ceniących turystykę aktywną. Partnerami akcji są Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, Śląska Organizacja Turystyczna, Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy i Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

the loop.jpeg

Promowane szlaki to The Loop, pętla łącząca najpiękniejsze trasy Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego, prowadzący z Łowicza do parku Arkadia i pałacu w Nieborowie, Szlak Książęcy oraz ulokowany między mazurskimi jeziorami, szlak Solniki.

Kampania zrealizowana jest na łamach najważniejszego magazynu specjalistycznego na rynku niderlandzkojęzycznym Pasar, liczącym 70 tysięcy czytelników. Magazyn trafia do członków stowarzyszenia Pasar zrzeszającego osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem i lokalnym podróżowaniem. Pasar to dynamiczne stowarzyszenie, które promuje aktywną, odpowiedzialną i zrównoważoną turystykę poprzez tworzenie społeczności podróżników o wspólnych wartościach. Dofinansowywane przez rząd Flandrii, działa na rzecz odkrywania miejsc w duchu "slow tourism", kładącego nacisk na jakość doświadczeń, autentyczne relacje z lokalnymi społecznościami i szacunek dla otaczającej przyrody. Wśród członków największą grupę stanowią miłośnicy wędrówek, turystyki rowerowej i podróży kamperem.

Kampania promująca polskie szlaki wędrowne opublikowana została w specjalnym, sześciostronicowym dossier o Polsce, w lipcowym wydaniu magazynu traktującym wyłącznie o turystyce wędrownej. Dossier zostało uzupełnione obszernym artykułem powstałym po zeszłorocznej podróży prasowej na Dolny Śląsk zrealizowanej przez ZOPOT we współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Redaktor magazynu Pasar podążał śladami powieści Olgi Tokarczuk „Empuzjon” po okolicach dawnego uzdrowiska w Sokołowsku.

Wszystkie publikacje znajdują się również w wersji online na oficjalnej witrynie stowarzyszenia. Strona liczy sobie 65.000 unikalnych użytkowników i 200 000 wyświetleń miesięcznie. Do czytelników trafi też niebawem newsletter zawierający wszystkie niezbędne informacje o promowanych szlakach a fani mediów społecznościowych odkryją polską ofertę wędrowną poprzez posty na profilach stowarzyszenia na Facebooku i Instagramie.

fot. Beskidy Travel

 

 

Do góry